Trwa ładowanie...

Stolica znowu odgrodzona. Warszawiacy już wiedzą, jaki dziś dzień

Mieszkańcy Warszawy i turyści, którzy korzystali rano z najbardziej reprezentacyjnej ulicy w mieście musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami. Metalowe barierki przedzielające Krakowskie Przedmieście na dystansie liczącym setki metrów uniemożliwiają przejście na drugą stronę jezdni i dojście do przystanków autobusowych.
Share
Krakowskie Przedmieście w Warszawie odgrodzone barierkami.
Krakowskie Przedmieście w Warszawie odgrodzone barierkami.Źródło: Twitter
d7lydgs

Barierki pojawiły się nad ranem pomiędzy Placem Zamkowym i Pałacem Prezydenckim. W niektórych miejscach nie da się przejść chodnikami, a policja przestała przepuszczać pieszych na drugą stronę jezdni.

Za rozstawienie barierek odpowiedzialna jest Komenda Stołeczna Policji, która wygrodziła teren na prośbę Biura Ochrony Rządu.

Pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Autobusy linii: 116, 178, 180, 503, 518, 128, 175, 222 i Z-7 omijają odcinek Krakowskiego Przedmieścia od ul. Senatorskiej do ul. Królewskiej. Poprowadzono je objazdem przez pl. Piłsudskiego i pl. Teatralny.

Nad ranem odbyły się pierwsze uroczystości związane z obchodami 90. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Sejmu Marek Kuchciński uczestniczyli rano w mszy św. w intencji ofiar, a przed Pałacem Prezydenckim złożono kwiaty. Pozostała część uroczystości przewidziana jest na godzinę 18.

d7lydgs

Więcej o sprawie piszemy tutaj:

d7lydgs

Podziel się opinią

Share
d7lydgs
d7lydgs
Więcej tematów