Trwa ładowanie...
d12klfb

Stolica zakołysze w rytmach latynoamerykańskich

Trzykrotny zdobywca nagrody Grammy - amerykański zespół Ozomatli wystąpi dziś w Warszawie na skwerze Hoovera na Krakowskim Przedmieściu. Muzycy zagrają w ramach programu "Ambasadorowie Kultury", finansowanego przez Departament Stanu USA.

d12klfb
d12klfb

Muzycy przedstawią polskiej publiczności utwory będące mieszanką stylów i rytmów takich jak samba, funky, hip-hop, dancehall, cumbia, salsa czy urban latino. Ozomatli ma zacząć grać o godzinie 20. Wstęp na koncert będzie bezpłatny.

Przed koncertem grupy odbędą się pokazy taneczne w stylu breakdance. Zatańczą Lovelas (Polska) i Amerykanin - Vasquez. Za konsoletą stanie Polak - DJ Funk'B, wystąpi także białoruski raper Krou.

Zespół Ozomatli powstał w roku 1995 w Los Angeles. Nazwa "Ozomatli" pochodzi z języka Azteków i oznacza "małpę". W ciągu 16 lat istnienia zespół wydał sześć albumów studyjnych, trzy razy został uhonorowany nagrodą Grammy; po raz ostatni w roku 2005, w kategorii "Najlepszy album latino - rock/ Rock alternatywny".

Muzyka grupy to mieszanka rytmów ich kultur narodowych - w zespole grają Amerykanie, obywatele Meksyku i Japończyk. Ich działanie wspiera amerykański Departament Stanu, czyli odpowiednik polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych - zespół pełni rolę Ambasadorów Kultury Departamentu Stanu. Swoją muzyka promują idee pokoju i dialogu międzykulturowego. Poruszają także zagadnienia antyglobalizacji.

d12klfb

Podczas tourne, w Polsce zespół weźmie także udział w specjalnie zorganizowanym spotkaniu z dziećmi i młodzieżą. Z zespołem będą mieli okazję porozmawiać przed koncertem zwycięzcy zorganizowanego przez ambasadę USA konkursu, dotyczącego multikulturowości świata. Po warszawskim występie, grupa zagra 9 lipca w Sopocie, a następnie uda się na Litwę. Będzie to pierwsza trasa zespołu po krajach Europy środkowo-wschodniej.

d12klfb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12klfb
Więcej tematów