Trwa ładowanie...
d39vcid
d39vcid
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Stewardesa do pasażerów: pozbądźcie się narkotyków

Tanie australijskie linie lotnicze Jetstar przeprosiły za zachowanie jednej ze stewardes, która poradziła pasażerom wracającym z popularnego festiwalu muzycznego na wschodzie kraju, by pozbyli się w toalecie "tego, czego nie powinni przewozić".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d39vcid

Stewardesa powiedziała osobom lecącym z miasta Gold Coast na wschodzie kraju do Sydney, że psy policyjne i kontrolerzy sanitarni są w trybie gotowości na lotnisku. Według mediów po tym ostrzeżeniu wielu pasażerów popędziło do toalet, by pozbyć się zakazanego towaru. Nie jest jasne, kiedy doszło do incydentu.

Jetstar skrytykował zachowanie stewardesy, która przez głośniki poinformowała pasażerów o "zagrożeniu". Według linii kobieta mówiąc o surowych przepisach dotyczących kwarantanny w Australii, które uniemożliwiają przewożenie z jednego stanu do drugiego niektórych roślin i owoców, posunęła się za daleko.

"Nasze procedury pozwalają personelowi pokładowemu na informowanie o kwarantannie przez głośniki i w tym przypadku członek załogi postanowił tak zrobić" - napisało Jetstar w oświadczeniu. Jednak stewardesa "źle dobrała słowa", a jej zachowanie "jest wyraźnie sprzeczne z normami zawodowymi, których oczekujemy od naszego zespołu" - dodał przewoźnik.

Wśród pasażerów były osoby wracające z festiwalu muzycznego o nazwie Splendour in the Grass, największej tego typu zimowej imprezy w Australii. W tym roku festiwal trwał od 25 do 27 lipca. Odbywa się on niedaleko turystycznej miejscowości Byron Bay, ok. godziny jazdy samochodem na południe od Gold Coast. W imprezie co roku bierze udział ok. 30 tys. fanów muzyki indie rock. W tym roku na festiwalu zagrały takie gwiazdy jak Outkast, Lily Allen i Interpol.

d39vcid

Podziel się opinią

Share

d39vcid

d39vcid
Więcej tematów