Trwa ładowanie...
d8ee02n
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Stephen Hawking : w szkole nie byłem prymusem

Słynny brytyjski astrofizyk i kosmolog Stephen Hawking w szkole był leniwy i nie był prymusem
Mówił o tym podczas opublikowanego nagrania
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stephen Hawking : w szkole nie byłem prymusem
(AFP, Fot: ADRIAN DENNIS)
d8ee02n

Jak zaznaczył, tytułu profesora zawdzięcza nauczycielowi matematyki, który potrafił przekazać wiedzę w "żywy i obrazowy" sposób. To on otworzył mu oczy na "plan budowy wszechświata", czyli matematykę.

74-letni Stephen Hawking jest profesorem matematyki i fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Cambridge. Za jedną z jego wielkich zasług dla nauki uznaje się kwantową teorię ciążenia, ale rozgłos przyniosła mu popularnonaukowa książka "Krótka historia czasu" z 1988 roku, która rozeszła się w 10 mln egzemplarzy.

W wieku 21 lat zdiagnozowano u niego stwardnienie rozsiane boczne. Pomimo paraliżu większości organizmu oraz trudności w porozumiewaniu się (Hawking komunikuje się za pomocą specjalnego syntetyzatora mowy) Brytyjczyk nieprzerwanie pracuje naukowo, pisze książki i wykłada na całym świecie.

d8ee02n

Zobacz także: Stephen Hawking o powstaniu wszechświata

d8ee02n

Podziel się opinią

Share

d8ee02n

d8ee02n
Więcej tematów