muzułmanka
19-06-2017 (14:05)

Staruszka zasłabła w autobusie. To zdjęcie podbiło internet

Fotografia przedstawiająca muzułmankę opiekującą się nieprzytomną starszą kobietą jest prawdziwym hitem sieci. Internauta, który je zamieścił napisał, że "tak wygląda prawdziwy islam, ale w większości mediów tego nie pokażą".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Staruszka zasłabła w autobusie. To zdjęcie podbiło internet
(facebook)

Zdjęcie zostało wykonane przez Hamzę O Bakriego w autobusie linii E17 we Wschodnim Londynie. Fotografia przedstawia 84-letnią kobietę, która upadła na podłogę i straciła przytomność. Obok niej natychmiast pojawiła się kobieta w burce, która przez 20 kolejnych minut zajmowała się poszkodowaną. Staruszka miała wsparcie do momentu pojawienia się ambulansu.

Wpis Bakariego udostępniono w mediach społecznościowych ponad 41 tys. razy. Ludzie ochoczo komentowali, co czują patrząc na zamieszczoną przez chłopaka fotografię.

- Myślę, że Brytyjczycy powinni na serio otworzyć oczy. To nie religia wywołuje wojny, tylko politycy i idioci, którzy na tych konkretnych ludzi głosują. Mam nadzieję, że starsza pani w spokoju dochodzi do zdrowia - napisał jeden z internautów.

- Ludzie powinni zdać sobie sprawę, że muzułmanie to nie terroryści, lecz bardzo przyjazna grupa ludzi - dodał inny.

Po ostatnich zamachach terrorystycznych w Wielkiej Brytanii liczba przestępstw na tle nienawiści rasowej i religijnej znacząco wzrosła. Według brytyjskich statystyk w zaledwie 3 dni po zamachu w Manchesterze odnotowano aż 54 incydenty uderzające w muzułmanów. To aż o 40 proc. więcej niż w analogicznym okresie w 2016 roku.

Polub WP Wiadomości