Trwa ładowanie...
d1m8dv0

Stanisław Tyszka o ordynacji wyborczej: potrzeba więcej zmian

Czy Kukiz'15 poprze propozycję PiS ws. zmian ordynacji wyborczej do samorządów? - Zobaczymy, czy PiS poprze nasz pomysł, czyli JOW-ów - zapowiedział w rozmowie z TVP1 wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka
Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (WP)
d1m8dv0

Tyszka przypomniał, że konieczność zmian w samorządach już wcześniej podnosił Kukiz'15. Zastrzegł, że oprócz dwukadencyjności, należy wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze na wszystkich szczeblach samorządu.

- Dyskusyjne jest, czy powinniśmy zachowywać powiaty, bo są bardzo kosztowne i niewiele Polsce i Polakom pomagają - mówił wicemarszałek Sejmu.

- Dla mnie nawet ważniejsza niż dwukadencyjność jest możliwość odwołania przez obywateli prezydenta, burmistrza, czy wójta. I chciałbym też dołożyć element zniesienia progu przy referendum odwoławczym. To jest bardzo istotne - powiedział Tyszka.

Zauważył też, że w rządzie nie ma jednomyślności ws. zmian ordynacji. - PiS musi dojść do porozumienia wewnątrz swojej wielkiej koalicji, bo widzę, że Jarosław Kaczyński w tym momencie ma rozbieżność zdań z wicepremierem Gowinem, dotyczącą tego, czy ta dwukadencyjność ma działać wstecz, czy nie - mówił w wywiadzie dla telewizji publicznej.

d1m8dv0

Podziel się opinią

Share

d1m8dv0

d1m8dv0
Więcej tematów