Trwa ładowanie...

Stanisław Remuszko nie żyje. Zmarł popularny dziennikarz i działacz społeczny

Stanisław Remuszko, dziennikarz, publicysta, działacz społeczny, zmarł w wieku 72 lat.
Share
Stanisław Remuszko zmarł 26 grudnia 2020 roku (zdjęcie archiwalne z 2008 r.)
Stanisław Remuszko zmarł 26 grudnia 2020 roku (zdjęcie archiwalne z 2008 r.)Źródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
dafaswu

Informację o śmierci Stanisława Remuszki przekazała na Facebooku Danuta Frączek ze Stowarzyszenia Spółdzielców Osiedla "Jary".

Znany dziennikarz i społecznik zmarł w Warszawie 26 grudnia w wieku 72 lat.

Stanisław Remuszko urodził 30 stycznia 1948 r. w Warszawie. Po ukończeniu studiów matematyczno-fizycznych na Uniwersytecie Warszawskim w 1972 r. pracował jako dziennikarz w tygodniku "Zorza" i dzienniku "Słowo Powszechne".

dafaswu

Jak przypomina portal niezalezna.pl, w stanie wojennym Remuszko publikował w prasie podziemnej pod pseudonimami: Andrzej Piast, Ewa Bilińska, Ewa Rajska, J. Luty, Maciej Drzewiec, Mikołaj Białostocki, Redaktor, Referendarz, Sekretarka, Stanisław Major.

W latach 1983–89 był pracownikiem Głównego Urzędu Statystycznego. W 1989 roku współtworzył "Gazetę Wyborczą", ale szybko rozstał się z tym tytułem.

Stanisław Remuszko nie żyje. Poruszający wpis

Niespełna pół roku temu, 29 czerwca br., na swoim blogu Stanisław Remuszko, w tekście zatytułowanym "Mój testament", napisał: "moja niemoc umysłowa rośnie z dnia na dzień. Pewnie niedługo pójdę sobie, i człowiek by tylko chciał, aby stało się to szybko, bezboleśnie i bezszpitalnie, czyli we własnym domu".

dafaswu

"Ponieważ jestem sam jak palec (okoliczności życzliwie pomińmy), nikt mnie nie potrzyma za rączkę ani nie znieczuli duchowo. Tak być nie musi, ale zapewne tak będzie" - zakończył tekst zmarły w sobotę publicysta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dafaswu

Podziel się opinią

Share
dafaswu
dafaswu
Więcej tematów