Trwa ładowanie...

Stanisław Komorowski spoczął na Starych Powązkach

Na warszawskich Powązkach pochowano wiceministra obrony narodowej Stanisława Jerzego Komorowskiego. Jest jedną z ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Pogrzeb odbył się z wojskowymi honorami.

Share
Stanisław Komorowski spoczął na Starych Powązkach
Źródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d4falej

Podczas pogrzebu minister Bogdan Klich wskazywał na wybitny talent dyplomatyczny Stanisława Komorowskiego i jego pracowitość jako urzędnika. Przypomniał, że to właśnie wiceminister aktywnie uczestniczył w rozmowach z Amerykanami dotyczących bezpieczeństwa Polski.

- Staszku, dobry wierny druhu, opuściłeś nas i tego nie da się ukryć. Ale tylko Ty w tej chwili wiesz, ile w nas bólu, ile cierpienia, jak bardzo zaciskamy zęby. Dużo pustki po Tobie. Próbujemy ja wypełnić - mówił Bogdan Klich.

d4falej

Wcześniej w katedrze polowej Wojska Polskiego odprawiono mszę św. w intencji Stanisława Komorowskiego. W homilii ks. Sławomir Żarski powiedział, że pod Smoleńskiem zginął "kwiat życia politycznego" i "kwiat wojska polskiego". Wśród nich był minister Komorowski - człowiek dobry, pracowity i bez granic oddany sprawom Polski.

Ksiądz Żarski przypomniał, że to dzięki Stanisławowi Komorowskiemu Polska podpisała umowę ze stroną amerykańską, która określa stacjonowanie amerykańskich wojsk w naszym kraju. - To dokument, który podnosi nasze bezpieczeństwo - zaznaczył ksiądz Żarski.

Stanisław Jerzy Komorowski był politykiem i dyplomatą, od 2007 roku - podsekretarz stanu w ministerstwie obrony narodowej.

Urodził się 18 grudnia 1953 roku. Z wykształcenia był fizykiem, ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim. W 1985 uzyskał stopień doktora nauk fizycznych. W latach 1978-1990 był pracownikiem naukowym Instytutu Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk.

d4falej

W 1991 roku zajmował stanowisko kierownika wydziału i dyrektora biura kadr ministerstwa spraw zagranicznych. W latach 1994-1998 pełnił funkcję ambasadora Polski w Hadze w Holandii, a od 1999 do 2004 roku - ambasadora Polski w Londynie w Wielkiej Brytanii.

Od 2005 do 2006 roku pełnił funkcję podsekretarza stanu w ministerstwie spraw zagranicznych. 26 listopada 2007 roku został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w ministerstwie obrony narodowej.

d4falej

Podziel się opinią

Share
d4falej
d4falej
Więcej tematów