Trwa ładowanie...

Stanisław Karczewski: rząd przemienił się w sztab wyborczy Platformy Obywatelskiej

- Rząd przemienił się w sztab wyborczy Platformy Obywatelskiej. Wożone są krzesła i stoły. To kpina i żart z obywateli - ocenił w "Tak jest" szef sztabu wyborczego PiS Stanisław Karczewski. Zapowiedział, że do prokuratury trafi doniesienie w sprawie nielegalnego prowadzenia kampanii wyborczej przez rząd Ewy Kopacz.

Share
Stanisław Karczewski: rząd przemienił się w sztab wyborczy Platformy Obywatelskiej
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
ddeblue

Szef sztabu wyborczego PiS uważa, że wyjazdowe posiedzenia rządu są tak naprawdę wyjazdowymi posiedzeniami sztabu wyborczego PO, na które wydawane są publiczne pieniądze. Stanisław Karczewski stwierdził na antenie TVN24, że wyjazdowe posiedzenia rządu to dobry pomysł, pod warunkiem, że jest on realizowany raz na kwartał bądź rok. W tym wypadku, jego zdaniem, "rząd przemienił się w sztab wyborczy Platformy Obywatelskiej".

- Krzesła i stoły wozicie. To kpina i żart z obywateli - powiedział. Dodał, że "premier jedzie pociągiem, a za nią leci samolot za nasze pieniądze".

W obronie stanął Marcin Święcicki z PO, który podkreślał, że podczas wyjazdowych posiedzeń rządu zapadają decyzje dot. projektów, programów ważnych dla poszczególnych regionów. - To nie jest kampania wyborcza - zaprzeczał oskarżeniom Karczewskiego. - Są sprawozdania z tego co zrobiono na Śląsku, w Wielkopolsce. Jest konkretny porządek obrad Rady Ministrów - zaznaczył Święcicki.

ddeblue

Podziel się opinią

Share
ddeblue
ddeblue
Więcej tematów