Trwa ładowanie...
d46qdsq

Stanisław Dziwisz wydaje oświadczenie w sprawie "Don Stanislao"

Stanisław Dziwisz odpowiada na dokument reportera TVN. Materiał przedstawia nowe informacje dotyczące tuszowania pedofilii w polskim Kościele.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Dziwisz chce powołania niezależnej komisji
Stanisław Dziwisz chce powołania niezależnej komisji (PAP, Fot: Jacek Bednarczyk)
d46qdsq

Stanisław Dziwisz wydał w poniedziałek specjalne oświadczenie, w którym domaga się powołania niezależnej komisji do wyjaśnienia kwestii poruszonych w filmie.

- Ponawiam propozycję, by sprawami oceny działań podjętych przez stronę kościelną w kwestiach poruszanych w filmie TVN24 "Don Stanislao" zajęła się niezależna komisja – apeluje Dziwisz w oświadczeniu przekazanym PAP. Zadeklarował także gotowość do współpracy z taką komisją.

"Don Stanislao". Prawdziwa twarz kardynała Dziwisza

- Nazwisko kardynała Dziwisza pojawia się w historiach tuszowania nadużyć seksualnych Kościoła na całym świecie - mówi francuski dziennikarz Federic Martel, jeden z bohaterów dokumentu TVN.

d46qdsq

Głównym tematem materiału są skandale seksualne, ale także branie łapówek za organizowanie prywatnych audiencji i handel kościelnymi urzędami.

Dokument przygotowany przez reportera Marcina Gutowskiego stanowi zapis rozmów przeprowadzonych z ofiarami księży pedofili oraz osobami badającymi tę sprawę w Polsce i za granicą.

- Kardynał miał ogromną wiedzę i nic z nią nie zrobił, księża, którzy byli oskarżeni o pedofilię nie zostali odsunięci od pracy, jakby się nic nie stało - mówi w filmie ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Zobacz także: Testy antygenowe. Dr Sutkowski mówi, co robić jeśli test wyjdzie fałszywie (WIDEO)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46qdsq

Podziel się opinią

Share
d46qdsq
d46qdsq
Więcej tematów