Trwa ładowanie...
d2l9fzp
Policja

Stadion Narodowy jak twierdza. Będzie betonowy płot i zaporowe ogrodzenie

• Na czas szczytu NATO w Warszawie Stadion Narodowy zamieni się w twierdzę
• Wokół zostanie wzniesione betonowe ogrodzenie o wysokości 2,5 metra
• Przywódców państw chronić będzie także metalowy płot zaporowy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stadion Narodowy jak twierdza. Będzie betonowy płot i zaporowe ogrodzenie
(PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d2l9fzp

Podczas szczytu NATO w Warszawie, który odbędzie się 8 i 9 lipca, przywódcy Sojuszu z 28 krajów członkowskich oraz państw partnerskich obradować będą na Stadionie Narodowym. Obiekt ten będzie przez ten czas przypominać twierdzę - zostanie otoczony podwójnym ogrodzeniem.

Jak wynika z treści warunków zamówienia, które na swojej stronie internetowej umieściła policja, stadion otoczony zostanie wysokim, 2,5-metrowym betonowym płotem, przez który nikt nie będzie mógł zajrzeć do środka (nawet jeśli stanie na podeście). Ma on być trwale połączony i na tyle stabilny, by nie udało się go przesunąć.

Długość tego betonowego ogrodzenia ma wynieść 1,5 km. Maja się w nim znaleźć trzy bramy wjazdowe - na tyle duże, by zmieściła się w nich ciężarówka czy wóz transmisyjny.

Dodatkowym zabezpieczeniem ma być metalowe ogrodzenie zaporowe - takie samo jakich używa się podczas koncertów czy manifestacji. Ma ono chronić przed napierającym tłumem.

Policja nie kupuje betonowego muru i metalowego ogrodzenia. Chce je jedynie wynająć. Dostawca ma także obowiązek zamontowania ogrodzenia do 4 lipca i usunięcia go dzień po szczycie NATO.

d2l9fzp

Podziel się opinią

Share
d2l9fzp
d2l9fzp