Trwa ładowanie...

Środowisko akademickie czuwa w warszawskim kościele św. Anny

W przeddzień trzeciej rocznicy odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca w warszawskim kościele św. Anny na nocnym czuwaniu zebrało się środowisko akademickie stolicy. Także trzy lata temu młodzież trwała tu na modlitwie w intencji Ojca Świętego.

Środowisko akademickie czuwa w warszawskim kościele św. AnnyŹródło: WP, fot: K. Żelazowski
d1gqirj

Student Łukasz zauważył, że każdy rok obchodów rocznicy odejścia Jana Pawła II to czas refleksji nad słowem, które zostawił. Przypomniał, że wielu zarzucało Polakom, że podczas pielgrzymek klaskali, słuchali Ojca Świętego, ale nie słyszeli tego co do nich mówił. Jego zdaniem wyciszenie, które towarzyszy obchodom rocznicy śmierci papieża sprzyja głębszej refleksji nad słowami papieża i jego postawą.

Czuwanie zgromadziło kilkaset - głównie młodych - ludzi. Rektor kościoła św. Anny ksiądz Bogdan Bartołd przypomniał, że to właśnie przed tym kościołem papież Jan Paweł II spotkał się po raz pierwszy z młodzieżą w 1979 roku. Przypomniał też najważniejsze słowa, które wówczas papież skierował do młodych: "Szukajcie Jezusa, kochajcie Jezusa i dawajcie świadectwo Jezusowi".

Ksiądz Dariusz Szyszka zachęcał, by rocznica odejścia Jana Pawła II była okazją do refleksji nad wartościami, jakimi żyjemy. Przypomniał, że wydarzenia sprzed trzech lat dla wielu były okazją do nawrócenia, podjęcia pewnych postanowień. Dlatego zdaniem księdza Szyszki warto zastanowić się ile z tamtych postanowień pozostało.

Dzisiaj w kościele św. Anny odbędą się uroczystości rocznicowe odejścia Jana Pawła II, którym będzie przewodniczył arcybiskup Kazimierz Nycz.

d1gqirj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gqirj
Więcej tematów