Trwa ładowanie...
d13154l

Sprzedawali truciznę. Akcja służb we Wrocławiu

Policjanci CBŚP zatrzymali 10 członków gangu Jankesa, który rozprowadzał śmiertelnie groźny dopalacz. Śledczy uważają, że grupa wprowadziła na rynek co najmniej 225 tys. opakowań dopalacza "Hexen", na czym zarobiła niemal 7 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Część gangsterów zdecydowała się na współpracę ze śledczymi
Część gangsterów zdecydowała się na współpracę ze śledczymi (flickr.com, Fot: houstondwiPhotos mp)
d13154l

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji weszli jednocześnie do mieszkań gangsterów we Wrocławiu i okolicach. Znaleźli tam broń gazową, maczety i narkotyki.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcji oraz wprowadzania do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji. Nieoficjalnie wiadomo, że część gangsterów zdecydowała się na współpracę ze śledczymi - podaje tvp.info.

To kolejne uderzenie w gang Jankesa. Sam szef grupy i jego 18 współpracowników wpadło w ręce CBŚP pod koniec ubiegłego roku.

d13154l

Zobacz także: Koniec z piciem alkoholu "pod chmurką"

"Zamiennik kokainy"

Prokuratorzy zarzucają gangsterom, że produkowali i sprzedawali groźny dopalacz "Hexen" (znany też pod nazwą "Henio" i "Mały Turbopochłaniacz Wilgoci") od 2013 roku.

d13154l

Specyfik zawierał - w zależności od partii - od kilkudziesięciu do nawet kilkuset miligramów silnie psychoaktywnej substancji. Dilerzy sprzedawali go jako zamiennik ecstazy i kokainy. Zażywanie "Hexenu" grozi zaburzeniami psychicznymi, niewydolnością nerek i wątroby, odwodnieniem oraz rozpadem mięśni.

d13154l

Podziel się opinią

Share
d13154l
d13154l
Więcej tematów