Sprzedawali nielegalne leki na potencję i tabletki wczesnoporonne

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z północnopraskiej komendy, kolejny raz uderzyli w handel nielegalnymi lekami. Funkcjonariusze zabezpieczyli znacznej ilości środki farmaceutyczne na potencję oraz tabletki wczesnoporonne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Diklofenak zwiększa ryzyko zawału i udaru mózgu
Diklofenak zwiększa ryzyko zawału i udaru mózgu (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w ostatnim tygodniu, zatrzymali dwie osoby podejrzane o handel produktami leczniczymi bez wymaganych zezwoleń. Okazało się, że ogłoszenia o sprzedaży takich produktów, znajdowały się na jednym z portali internetowych. Zabezpieczone tabletki były ukryte w pomieszczeniach mieszkalnych i sklepie.

W tych dwóch sprawach dwie osoby zostały zatrzymane. Po zebraniu materiału dowodowego, 60-letni Zbigniew G. i 56-letni Jarosław W. usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu produktów leczniczych bez wymaganych zezwoleń. W trakcie przesłuchania, podejrzani przyznali się. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, aby kupować produkty lecznicze w punktach uprawnionych do ich sprzedaży i posiadających zezwolenie na ich sprzedaż. Każdy produkt leczniczy kupowany nielegalnie może zagrozić naszemu życiu i zdrowiu - apelują policjanci.

Polub WP Wiadomości