Trwa ładowanie...

Sprytna skrytka nie zadziałała. W polskim samochodzie znaleziono milion euro w gotówce

Typowa kontrola na francuskiej granicy. Celnicy przeszukują samochód marki Audi. Pomaga im w tym policyjny pies, który nagle zaczyna nerwowo reagować w okolicach bagażnika. W specjalnej skrytce znaleziono, bagatela, ponad milion euro.

Sprytna skrytka nie zadziałała. W polskim samochodzie znaleziono milion euro w gotówceŹródło: Fotolia
dt12l8t
dt12l8t

Do kontroli doszło 26 marca w Urrugne, na południu Francji przy granicy z Hiszpanią. Celnicy z psem sprawdzali samochód na polskich numerach rejestracyjnych.

Nagle pies zaczął nerwowo reagować na bagażnik. Celnicy zabrali sie do pracy, a po chwili znaleźli skrytke z milionem euro.

Pieniądze były ukryte po prawej stronie samochodu w okolicy bagażnika. Po demontażu boku, znaleziono kolejne banknoty, umieszczone w skrzynce ukrytej za tylnym zderzakiem. Dodatkowo, schowano euro także za przednimi fotelami. W sumie naliczono 1 033 225 euro.

To byli Polacy? Dochodzenie prowadzi krajowa służba śledcza ds. celnych

Nie podano, jakiej narodowości były jadące samochodem osoby. Wiadomo, że jechały nim dwie osoby.

"Le Parisien" informuje, że w 2016 roku SNDJ prowadziła prawie 400 dochodzeń ws. prania pieniędzy. W ich toku skonfiskowano lub zidentyfikowano 149 mln euro pochodzących z działalności przestępczej - o 170 proc. więcej niż w roku 2015.

dt12l8t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt12l8t
Więcej tematów