Trwa ładowanie...
d3d2qqn

Sprawdź, co w najbliższych dniach szykuje nam pogoda

Nad Polskę napływa cieplejsze powietrze. W całym kraju na ogół pogodnie i ciepło. Pogoda może wpływać korzystnie na samopoczucie, jedynie na wschodzie, gdzie w ciągu dnia będzie gorąco i parno, u osób wrażliwych na bodźce atmosferyczne mogą utrzymywać się objawy gorszego samopoczucia i znużenia. Kolejne dni zapowiadają się pochmurno.

d3d2qqn
d3d2qqn

Niedziela

W ciągu dnia możemy spodziewać się lekkiego wiatru, który powieje głównie w kierunkach południowych, jedynie w czasie burz w porywach może osiągnąć nawet do 60 km/h. Na wschodzie oraz na Mazowszu, a także w Świętokrzyskiem i Małopolsce, po południu także na Pomorzu Szczecińskim przewidywany jest wzrost zachmurzenia i w tych miejscach możliwe przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna od 26°C do 30°C, tylko w kotlinach sudeckich. Chłodniej na Podhalu i miejscami na Wybrzeżu Szczecińskim tam 24°C, 25°C.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Na krańcach północno-zachodnich miejscami przelotne opady deszczu oraz lokalne burze. Nad ranem na południu kraju wystąpią miejscami mgły. Temperatura minimalna od 14°C do 18°C. Powieje także słaby wiatr, natomiast w ciągu burz, może osiągnąć prędkość 60 do 70 km/h.

Pogodnie i gorąco

Poniedziałek będzie na ogół pogodny, jedynie na zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże i tam okresami przelotne opady deszczu. Miejscami także burze. Temperatura maksymalna od 25°C do 30°C. Najcieplej na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce tam temperatura maksymalna może sięgnąć do 31°C. Chłodniej na północnym zachodzie oraz Pomorzu Gdańskim, tam od 21 do 24°C.Wiatr słaby okresami umiarkowany przeważnie południowo-zachodni i zachodni. Podczas burz dość silny i porywisty, w porywach nawet do 90 km/h.

Kolejne dni pochmurne

Wtorek w całym kraju zapowiada się pochmurno i deszczowo. Na słońce będą mogli liczyć jedynie mieszkańcy Szczecina i Wielkopolski. Temperatura od 19°C w Katowicach do 25°C na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Synoptycy informują, że środa będzie pochmurna, a deszcz popada na Podkarpaciu i w Małopolsce.

d3d2qqn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d2qqn
Więcej tematów