Trwa ładowanie...
Policja

Sprawca napadu na bank w Działdowie zatrzymany. Ukradł, bo miał długi

Policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który z bronią w ręku, napadł na jedną z placówek bankowych w Działdowie. Grozi mu 15 lat więzienia.

Share
Sprawca napadu na bank w Działdowie zatrzymany. Ukradł, bo miał długi
Źródło: KWP w Olsztynie
d3rf8xt

Napastnik wszedł w poniedziałek do jednej z placówek bankowych w Działdowie i grożąc bronią zmusił kasjerkę do wydania pieniędzy. Gotówkę zapakował do reklamówki i wybiegł w nieznanym kierunku. Wezwani na miejsce policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady i zapis z kamer monitoringu.

Trop zawiódł funkcjonariuszy do 41-letniego mieszkańca Ciechanowa. W czwartek wieczorem policyjni antyterroryści zaskoczyli go w jednej z piekarni w powiecie mławskim, w której pracował. Podczas przeszukania jego szafki kryminalni zabezpieczyli broń, którą prawdopodobnie posłużył się podczas napadu - zostanie ona poddana badaniom laboratoryjnym.

Mężczyzna, który wcześniej nie był karany, trafił do policyjnego aresztu. Z ustaleń policjantów wynika, że prawdopodobnie jest także sprawcą usiłowania rozboju w jednej z placówek bankowych w Mławie.

Podczas rozmowy z policjantami, mieszkaniec Ciechanowa przyznał się do napadu. Tłumaczył, że miał długi, a skradzione pieniądze miały częściowo spłacić jego zobowiązania.

Mężczyźnie grozi 15 lat więzienia.

d3rf8xt

Podziel się opinią

Share
d3rf8xt
d3rf8xt
Więcej tematów