Trwa ładowanie...
dsa9maj
Sprawca napadów na kobiety w Katowicach zatrzymany

Sprawca napadów na kobiety w Katowicach zatrzymany

• To 28-latej bez stałego miejsca zatrzymania
• Śledczy podejrzewają go o dwie napaści
• Sprawdzane są jego związki ze sprawą zabójstwa kobiety w Parku Kościuszki
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dsa9maj

Mężczyzna podejrzany o dwa napady na kobiety w Katowicach w rękach policji. Śledczy sprawdzają, czy 28-latek nie jest związany również ze sprawą morderstwa w Parku Kościuszki.

Policjanci uważają, że to zatrzymany mężczyzna na początku listopada w centrum Katowic ranił kobietę w klatkę piersiową. Drugi raz miał zaatakować kilkanaście dni później na ul. Brynicy w Katowicach-Szopienicach. Uderzył swoją ofiarę nieustalonym wciąż przedmiotem w głowę i uciekł. Podczas napadu nic 47-latce nie zabrał.

dsa9maj

- Rysopis sprawcy opracowali policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Funkcjonariusze operacyjni zauważyli poszukiwanego 28-latka w centrum Katowic w piątek. Udało się go zatrzymać - wyjaśnia Wirtualnej Polsce kom. Aneta Orman z katowickiej policji.

Dodaje, że mężczyzna nie miał stałego miejsca zamieszkania. W ostatnim czasie miał wynajmować mieszkanie w Katowicach.

Nie wiadomo, dlaczego atakował kobiety. Śledczy sprawdzają, czy nie ma związku z głośnym zabójstwem kobiety w Parku Kościuszki.

Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 28-latka na dwa miesiące. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

oprac. A. Jastrzębski

dsa9maj

Podziel się opinią

Share
dsa9maj
dsa9maj
Więcej tematów