Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Sprawą egzorcyzmów zajmie się Sąd Najwyższy USA

Kobieta, która wniosła powództwo za szkody, jakich doznała w czasie egzorcyzmów w jednym z charyzmatycznych Kościołów Teksasu, planuje wnieść sprawę do Sądu Najwyższego USA. Sąd Teksasu wydał oświadczenie, że praktyki kościelne są chronione przez Pierwszą Poprawkę do amerykańskiej konstytucji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Laura Schubert Pearson wystąpiła z oskarżeniem wobec członków Pleasant Glade Assembly of God Church o to, że w 1996 r. jako 17-latka była przedmiotem trwających 2 dni egzorcyzmów, które spowodowały takie cierpienie, że usiłowała popełnić samobójstwo.

W tym miesiącu Sąd Najwyższy Teksasu uchylił wyrok sądu niższej instancji, który stwierdzał doznaną szkodę i orzekł, że ponieważ żądania pani Schubert Pearson o obrażenia odnoszą się do religijnej dyskusji na temat kościelnej doktryny, ich rozpatrzenie przez sąd jest niekonstytucyjne.

Orzeczenie podjęto większością głosów przy odmiennym zdaniu trzech sędziów. Według jednego z nich Pierwsza Poprawka strzeże religijnej wolności, nie sankcjonuje natomiast umyślnego znęcania się w imię religii.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów