Trwa ładowanie...
d42pyuy
Policja

Spowodowali milionowe straty. Szajka pośredników ubezpieczeniowych rozbita

• Policja z Katowic rozbiła zorganizowaną grupę oszustów ubezpieczeniowych
• Zatrzymano 18 osób
• Pośrednicy swoją działalnością spowodowali milionowe straty
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spowodowali milionowe straty. Szajka pośredników ubezpieczeniowych rozbita
(WP, Fot: Marcin Gadomski)
d42pyuy

Policjanci z Katowic rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się oszustwami w branży ubezpieczeniowej. Szajka pośredników dopuściła się szeregu nadużyć, które polegały na wyłudzaniu od towarzystw ubezpieczeniowych prowizji za pozyskanie klientów na długoterminowe programy

. Oszuści świadomie wprowadzali klientów w błąd, twierdząc, że przez rok nie będą musieli płacić wysokich (często przekraczających 1,5 tys. zł) składek miesięcznych. Obiecywano im, że za rok będą mogli kontynuować ubezpieczenie lub, nie ponosząc żadnych konsekwencji, z niego zrezygnować - jeśli tylko znajdą kolejnego chętnego na taką usługę.

Pośrednicy fałszowali też dokumenty świadczące o zarobkach klientów (co wiązało się z możliwością uiszczania przez nich wysokich składek). Ubezpieczyciele wymagali oczywiście wpłat już od pierwszego miesiąca, więc oszuści sami wpłacali pierwszą, czasem nawet drugą lub trzecią składkę. Taki zabieg dawał klientom wiarygodność, a pośrednikom prowizję - sięgającą sumie rocznych składek ubezpieczonych. Po jej otrzymaniu, zaprzestawali płacenia składek. Straty jakie wyrządzili sięgają co najmniej 10 mln zł.

W sprawie tej śledczy zatrzymali 18 podejrzanych w wieku od 24 do 50 lat. Ośmiu z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwa pośrednikom grozi teraz do 10 lat więzienia.

d42pyuy

Podziel się opinią

Share

d42pyuy

d42pyuy
Więcej tematów