ycipk-49scem
ycipk-49scem
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Spotkanie Trójkąta Weimarskiego tak szybko, jak to możliwe

Spotkanie przywódców Polski, Francji i Niemiec z okazji 15-lecia Trójkąta Weimarskiego odbędzie się tak szybko, jak to możliwe - poinformował rzecznik niemieckiego rządu Ulrich Wilhelm.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-49scem

Spotkanie, planowane na 3 lipca, zostało odwołane z powodu niedyspozycji polskiego prezydenta. W szczycie w Weimarze mieli uczestniczyć, wraz z Lechem Kaczyńskim, niemiecka kanclerz Angela Merkel i prezydent Francji Jacques Chirac.

Według podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Krawczyka, Lech Kaczyński zawiadomił w niedzielę, że jest chory i nie może uczestniczyć w rozmowach w Weimarze. Krawczyk wyjaśnił w poniedziałek w radiu TOK FM, że w zastępstwie miał jechać premier, który zgodził się zmienić swoje poniedziałkowe plany. Jednak - jak mówił Krawczyk - przywódcy Francji i Niemiec podjęli decyzję o odłożeniu spotkania, ponieważ zależało im na tym, by odbyło się ono z udziałem polskiego prezydenta.

Minister dodał, że spotkanie zostało odłożone "do tego momentu, kiedy znajdzie się pierwszy wolny dzień w kalendarzach trzech przywódców". To nie jest proste i może potrwać kilka tygodni - dodał. W rozmowie z TVN24 minister sprecyzował, że jest to perspektywa od trzech do ośmiu tygodni.

ycipk-49scem

Zaznaczył, że z szacunku dla prywatności prezydenta nie pytał go o szczegóły choroby. Intuicyjnie czuję, że jest to chwilowa niedyspozycja - powiedział w radiu TOK FM. Dodał, że prezydent, który przebywa na Wybrzeżu, ma nadzieję, że wróci do Warszawy "za dwa, trzy dni".

W TVN24 Krawczyk odniósł się też do informacji poniedziałkowego "Dziennika", który napisał, że jesienią Warszawę może odwiedzić prezydent Stanów Zjednoczonych George Bush.

Minister pytany, czy taka wizyta jest przygotowywana powiedział, że "myśli się o takim pomyśle". Natomiast nie można powiedzieć, że jest ona przygotowywana, bo to jest już pewien stopień instytucjonalizacji" - dodał Krawczyk.

Polub WP Wiadomości
ycipk-49scem
ycipk-49scem