Trwa ładowanie...
d3mozyb

Spotkanie prawosławnej młodzieży na Grabarce

Wieczernią połączoną z poświęceniem wody w źródle rozpoczęło się w piątek na Świętej Górze Grabarce koło Siemiatycz (Podlaskie) spotkanie modlitewne uczestników 22. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Młodzieży Prawosławnej.

Share
d3mozyb

Mottem tegorocznego spotkania, w którym bierze udział około półtora tysiąca osób, są słowa z listu do Galatów: Żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

Gośćmi spotkania jest młodzież z Walii, Belgii, Litwy, Rosji i Białorusi. Wśród uczestniczących w spotkaniu hierarchów prawosławnych jest zwierzchnik Cerkwi w Polsce metropolita Sawa.

W programie 3-dniowej pielgrzymki są nabożeństwa i spotkania dyskusyjne, poświęcone m.in. niebezpieczeństwom, które niosą sekty i znaczeniu modlitwy w życiu młodych ludzi.

Zgodnie z tradycją, w piątek wieczorem zostanie poświęcony i zakopany na wzgórzu krzyż, podobny do tysięcy krzyży, przynoszonych na Grabarkę w różnych intencjach.

Grabarka, wraz ze Świętą Górą, cerkwią i żeńskim klasztorem, to święte miejsce wyznawców prawosławia, nazywane niekiedy "prawosławną Częstochową". W historii tego sanktuarium istotną rolę odgrywa kult ikony Spasa Izbawnika (Zbawiciela). (ajg)

d3mozyb

Podziel się opinią

Share
d3mozyb
d3mozyb
Więcej tematów