Trwa ładowanie...

Spotkanie Duda - Trump. Szczerski liczy na przełom

Po rozmowach w Białym Domu prezydencki minister Krzysztof Szczerski stwierdził, że wizyta Andrzeja Dudy w USA będzie miała "przełomowy charakter" dla starań o zwiększenie obecności wojskowej USA w Polsce. Będzie to druga wizyta prezydenta Polski w Waszyngtonie w ostatnich 10 miesiącach.
Share
Andrzej Duda i Donald Trump
Andrzej Duda i Donald TrumpŹródło: East News
d4bexnq

- Jest wielka szansa, że już w czerwcu będziemy w stanie usłyszeć od Prezydentów decyzje o kształcie i rodzaju tej zwiększonej obecności wojsk amerykańskich w Polsce - twierdzi prezydencki minister.

Krzysztof Szczerski dodał, że negocjacje prowadzone przez grupy robocze Pentagonu i Ministerstwa Obrony Narodowej w sprawie zwiększenia obecności militarnej Stanów Zjednoczonych w Polsce "znajdują się w kulminacyjnym punkcie". Zastrzegał jednak, że ostateczna decyzja "będzie należała do prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych".

d4bexnq

Wśród innych tematów, które poruszą obaj przywódcy, Szczerski wymienił problemy Bliskiego Wschodu, zagadnienia ekonomiczne i energetyczne, a także inicjatywę Trójmorza.

Zobacz także: Miller zdradza, co powiedział mu wnuczka po wygranej

Trump odwiedzi Polskę?

Szczerski poinformował również, że prezydent Andrzej Duda ponowi zaproszenie dla Trumpa do odwiedzenia Polski we wrześniu na uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. - Myślę, że jest na to poważna szansa - ocenił.

d4bexnq

Czerwcowe spotkanie prezydentów będzie całodniowe. Zwieńczeniem rozmów polskiej i amerykańskiej delegacji będzie przyjęcie wydane przez prezydenta Donalda Trumpa i Pierwszą Damę na cześć gości z Polski.

Źródło: prezydent.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bexnq

Podziel się opinią

Share
d4bexnq
d4bexnq
Więcej tematów