Spotkanie Duda-Trump. Prezydent mówi, czemu ma służyć wizyta

Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem
Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem
Źródło zdjęć: © PAP | Leszek Szyma�ski
oprac. TWA

17.04.2024 20:59, aktual.: 17.04.2024 21:49

- W naszym interesie jest przedstawianie naszych spraw wszystkim wpływowym politykom - stwierdził Andrzej Duda, zapytany o planowane spotkanie z Donaldem Trumpem.

Andrzej Duda przebywa w USA. Jak poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta Duda - podczas wizyty w Nowym Jorku - udzielił wywiadu dziennikowi "Super Express". W rozmowie poruszono kwestie planowanego spotkania polskiego przywódcy z byłym prezydentem USA Donaldem Trumpem.

- Bez względu na to kto rządzi w Ameryce, ważny jest sojusz polsko-amerykański -powiedział Duda. - Jestem prezydentem już niemal dziewiąty rok. Spotykałem się i będę się spotykał z przyjaciółmi, którzy pełnili urzędy prezydenta, i z którymi współpracowałem na arenie międzynarodowej - wyjaśnił.

Duda spotka się z Trumpem

Jak dodał, "tak jest również z prezydentem Donaldem Trumpem, którego prezydentura była bardzo owocna w relacjach polsko-amerykańskich. Jak dodał, znacząco przyczyniła się do zwiększenia bezpieczeństwa Polski i całego regionu, chociażby przez wzrost liczby amerykańskich żołnierzy stacjonujących w naszym kraju".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Prezydent zwrócił uwagę, że "w naszym interesie jest przedstawianie naszych spraw wszystkim wpływowym politykom wśród naszych sojuszników".

Podkreślił, że kilka tygodni temu przebywał z wizytą w Waszyngtonie, gdzie odbył spotkanie w Białym Domu z Prezydentem USA Joe Bidenem, ale także rozmawiał z liderami Demokratów, jak i Republikanów w Kongresie.

O spotkanie z Trumpem Duda został zapytany także przez relacjonujących jego wizytę w USA dziennikarzy. Prezydent przyznał, że będzie miało charakter prywatny. - Zostałem zaproszony przez Donalda Trumpa do jego prywatnego mieszkania - przyznał.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (79)
Zobacz także