PolitykaSpór w PO w Białymstoku - przewodniczący zrezygnował z funkcji

Spór w PO w Białymstoku - przewodniczący zrezygnował z funkcji

Podlaski senator PO Tadeusz Arłukowicz zrezygnował z kierowania powiatowymi strukturami Platformy w Białymstoku. Jak napisał w oświadczeniu, to konsekwencja "braku możliwości dalszej współpracy" z większością członków zarządu powiatu.

Spór w PO w Białymstoku - przewodniczący zrezygnował z funkcji
Źródło zdjęć: © PAP | Artur Reszko

Do czasu wyboru nowego szefa powiatowych struktur PO w stolicy województwa podlaskiego, obowiązki przewodniczącego wypełniać będzie najstarszy wiekiem wiceprzewodniczący - radny miejski Marek Chojnowski.

W swoim oświadczeniu przesłanym Arłukowicz napisał, że brak możliwości dalszej współpracy z większością zarządu powiatowych struktur PO wynika z "diametralnie różnej oceny wydarzeń i postaw przedstawicieli Platformy Obywatelskiej, ze szczególnym uwzględnieniem samorządu Miasta Biategostoku".

Chodzi o konflikt w klubie radnych PO w Radzie Miasta Białystok. Wspierający prezydenta miasta klub jeszcze niedawno liczył 16 radnych i miał większość w radzie liczącej 28 osób. Kilka tygodni temu troje radnych klub jednak opuściło.

Początkiem sporu było głosowanie w sprawie wyboru metody i stawek opłat za śmieci w mieście, które to propozycje spotkały się z krytyką opozycji i negatywnymi opiniami różnych środowisk.

Po tym głosowaniu klub PO stracił większość, choć radni, którzy go opuścili, formalnie nie odeszli z Platformy Obywatelskiej.

W sprawie jednego z tych radnych decyzję podejmował niedawno zarząd regionu PO, decydując - przy głosie sprzeciwu jedynie Arłukowicza - o wszczęciu procedury, która może zakończyć się usunięciem tego radnego z partii.

Po rezygnacji Tadeusza Arłukowicza z przewodniczenia PO w Białymstoku, własne oświadczenie wydał także zarząd Platformy w tym powiecie. Według tego oświadczenia, rezygnujący przewodniczący nie przedstawił powodów swojej decyzji, ale poinformował, że w najbliższym czasie przedstawi jej pisemne uzasadnienie.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)