Trwa ładowanie...
d41qvwh

Spektakle teatru Krystyny Jandy w sierpniu w Poznaniu za darmo!

• Od 8 do 15 sierpnia na Dziedzińcu Urzędu Miasta będzie można zobaczyć plenerowe spektakle Teatru Polonia i Och-Teatru założonych przez Krystynę Jandę
• Poznaniacy w sumie zobaczą 5 spektakli
• Wstęp na wszystkie będzie bezpłatny
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spektakle teatru Krystyny Jandy w sierpniu w Poznaniu za darmo!
(Urząd Miasta Poznania)
d41qvwh

Likwidując parking na Dziedzińcu Urzędu Miasta, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zapowiadał, że chce, aby ta przestrzeń służyła m.in. organizacji wydarzeń kulturalnych. Nikt się chyba jednak nie spodziewał, że właśnie w tym miejscu na poznaniaków tego lata będzie czekać aż taka atrakcja, jak spektakle Teatru Polonia i Och-Teatru, które od lat cieszą się wielkim zainteresowaniem publiczności.

- Zapowiadaliśmy, że będziemy starać się wzbogacać życie kulturalne Poznania i tak robimy – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Zależy mi, żeby kultura była dostępna, żeby dziedziniec urzędu tętnił życiem. Projekt cyklu przedstawień Krystyny Jandy łączy to w sobie, a dodatkowo wpisuje się w rewitalizację Starego Rynku. Oczywiście stawiamy też na lokalne wydarzenia kulturalne, blisko mieszkańców w ich dzielnicach, ale chcę, by poznaniacy mieli dostęp do kultury tworzonej przez wybitnych artystów. Stąd zaproszenie Krystyny Jandy, której przedstawiać chyba nie trzeba – dodaje.

- Zaproszenie z Poznania było dla nas bardzo ważne dlatego, że po raz pierwszy od ośmiu lat nie zagramy latem plenerowych spektakli w Warszawie - opowiada Krystyna Janda, założycielka teatrów. – W czasie wakacji graliśmy tam nawet 60 przedstawień. Dla mieszkańców i turystów stanowiły one stały punkt zwiedzania stolicy. W tym roku nie będzie to możliwe, dlatego z tym większą radością przyjęliśmy zaproszenie prezydenta Poznania. Cieszymy się, że będziemy mogli pokazać poznańskiej publiczności przynajmniej część naszych spektakli – dodaje.

d41qvwh

Od 8 do 15 sierpnia na dziedzińcu zostanie wystawionych 5 tytułów. Na otwarcie zobaczymy słynną „Białą bluzkę”, opartą na opowiadaniu Agnieszki Osieckiej historię nieszczęśliwej miłości. Chociaż przedstawienie grane było wielokrotnie w całej Polsce, niezmiennie przyciąga do teatru tłumy wielbicieli talentu Krystyny Jandy, która gra główną rolę.

Poznańska publiczność obejrzy również „Lament na Placu Konstytucji”, który od momentu premiery w 2007 r. wystawiono w Warszawie aż 133 razy. To historia babci, matki i wnuczki, mówiących o swoich problemach i nadziejach, o sprawach, które mogą się zdarzyć każdemu z nas.

Kolejnym spektaklem jest „Związek otwarty”, który Krystyna Janda wyreżyserowała wspólnie z Marią Seweryn. Osią tekstu autorstwa Dario Fo i jego żony Franki Rame jest kpina i zabawa instytucją małżeństwa, żonglowanie stereotypami odnoszącymi się do natury kobiet i mężczyzn.

„Flamenco namiętnie” to z kolei spektakl opowiadający o uczuciach i wielkich emocjach, w świecie tytułowanego tańca.

d41qvwh

Nie zabraknie też propozycji dla najmłodszych widzów, czyli przedstawienia „Jaś i Małgosia”, do którego choreografię przygotowała dobrze znana w Poznaniu Paulina Andrzejewska.

- Serdecznie zapraszam, będą to nietuzinkowe spektakle i szczególnie cieszą mnie te dla dzieci. W ogóle w tym sezonie letnim warto bywać na dziedzińcu, bo przygotowywana oferta kulturalna jest naprawdę bogata – zaprasza prezydent Jaśkowiak.

Wielbicieli teatru z pewnością ucieszy informacja, że na wszystkie przedstawienia obowiązują bezpłatne wejściówki. Szczegóły dotyczące ich dystrybucji mają wkrótce zostać podane na stronie www.poznan.pl .

Poniżej harmonogram spektakli:

„Biała bluzka” – 8 sierpnia o godzinie 20
„Flamenco namiętnie” – 9 i 10 sierpnia o godz. 20
„Lament na Placu Konstytucji” – 11 i 12 sierpnia o godzinie 20
„Jaś i Małgosia” – 13 i 14 sierpnia o godzinie 11
„Związek otwarty” - 13, 14 i 15 sierpnia o godzinie 20.00.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d41qvwh

Podziel się opinią

Share
d41qvwh
d41qvwh
Więcej tematów