Trwa ładowanie...
d1i9xpf

Sosnowiec. Kradli kostkę brukową na oczach policjanta

Mundurowi zatrzymali na gorącym uczynku grupę złodziei, którzy zrywali świeżo ułożoną kostkę brukową przy sosnowieckim Egzotarium.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Świeżo ułożona kostka brukowa przed sosnowieckim Egzotarium znalazła amatorów.
Świeżo ułożona kostka brukowa przed sosnowieckim Egzotarium znalazła amatorów. (Śląska Policja, Fot: Śląska Policja)
d1i9xpf

Obiekt wraz z przyległym terenem jest obecnie przebudowywany. Widok krzątających się robotników nie jest więc w okolicy niczym nadzwyczajnym. Ci jednak zachowywali się podejrzanie. Zrywali dopiero co ułożoną kostkę brukową i ładowali ją na palety.

Ich praca zaciekawiła przechodzącego akurat tamtędy będącego już po służbie policjanta z Dąbrowy Górniczej. Nie spodobała mu się kolejność prac. Powiadomił sosnowieckich mundurowych, którzy przyjechali we wskazane miejsce. Okazało się, że robotnicy byli fałszywi. Trzech mieszkańców województwa małopolskiego, ubranych w odzież roboczą i odblaskowe kamizelki, dokonywało właśnie kradzieży. Sześć w pełni załadowanych palet zdemontowanej kostki było już gotowych do transportu, a obok leżały kolejne przygotowane do załadunku. Mężczyźni zostali zatrzymani.

Na miejsce przybył właściciel firmy prowadzącej modernizację. Wówczas wyszło na jaw, że do kradzieży sporej partii bruku dochodziło już prawdopodobnie także wcześniej.

d1i9xpf

Sprawcom grozi do 5 lat więzienia.

Sosnowiec. Potężny pożar na wysypisku śmieci. Nad miastem gęste kłęby dymu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1i9xpf

Podziel się opinią

Share
d1i9xpf
d1i9xpf
Więcej tematów