Trwa ładowanie...

Sondaż WP: PiS zyskuje w stosunku do PO


Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości wzrosło o 2% w stosunku do badania sprzed dwóch tygodni, Platforma Obywatelska z kolei zanotowała 2-procentową stratę. Na PO chciałoby zagłosować 29% wyborców, podczas gdy PiS cieszy się poparciem 27% głosujących - wynika z najnowszego sondażu Wirtualnej Polski.

Sondaż WP: PiS zyskuje w stosunku do POŹródło: PAP
d3m5sau
(Grafika - Wirtualna Polska)
Źródło: (Grafika - Wirtualna Polska)

Trzeci w sondażu Sojusz Lewicy Demokratycznej wybiera 10% wyborców (wzrost o 1% w porównaniu z poprzednim badaniem). Oprócz tych trzech partii, do Sejmu weszłaby jeszcze Samoobrona, która może liczyć na 6-procentowe poparcie (bez zmian) oraz PSL, który z 5-procentowym poparciem, znajduje się na granicy progu wyborczego. Aż 16% ankietowanych jeszcze nie wie, na kogo odda swój głos.

Powyższe dane dotyczą ogółu społeczeństwa. Preferencje Internautów kształtują się odmiennie - 37% z nich popiera PO, podczas gdy PiS tylko 14%. Na SLD chciałoby zagłosować 10% użytkowników Internetu. Nie przekraczająca progu wyborczego w badaniu ogółu wyborców Partia Kobiet cieszy się poparciem 5% Internautów.

d3m5sau

Działalność premiera Jarosława Kaczyńskiego cieszy się poparciem 30% badanych (wzrost o 2%), podczas gdy zdanie krytyczne o jego pracy wyraża 58% wyborców (wobec 59%). Społeczność Internautów pracę premiera rządu ocenia gorzej – negatywną opinię o Jarosławie Kaczyńskim ma 74% z nich, natomiast pozytywną - 18%.

Oceny pracy rządu także są raczej negatywne - tak uważa 70% wyborców (spadek o 2%). Pozytywnie zdanie o rządzie ma 22% głosujących (wzrost o 2%). Zdecydowana większość Internautów o rządzie ma opinię złą – 80%, zdanie przeciwne wyraża 15%.

Pracę prezydenta Lecha Kaczyńskiego ceni sobie 41% Polaków (bez zmian). 51% ankietowanych jest z prezydenta niezadowolonych (wcześniej 53%). Wśród Internautów prezydent ma jeszcze gorsze notowania – złe zdanie o jego pracy ma 71% badanych. Dobrze ocenia prezydenta tylko 21% Internautów.

Pracę Sejmu chwali 16% badanych (spadek o 1%), a źle ocenia ją – 75% (wzrost o 1%). Działalność Sejmu pozytywnie ocenia 11%, podczas gdy źle 81% Internautów.

Sondaż dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 23 lipca. Wyniki dla ogółu wyborców to prognozy budowane na podstawie badania reprezentatywnych prób ogólnopolskich. Realizacja badania, na podstawie którego prezentowane są wyniki dla populacji Internautów odbywa się w Internecie.

Joanna Stanisławska, Wirtualna Polska

d3m5sau
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m5sau
Więcej tematów