Trwa ładowanie...

Sondaż TNS Polska: większość Polaków źle ocenia pracę rządu i prezydenta Komorowskiego

70 proc. Polaków jest niezadowolonych z pracy rządu, a 23 proc. ocenia ją pozytywnie. 54 proc. źle ocenia pracę prezydenta Bronisław Komorowskiego, zaś dobrą opinię ma o niej 38 proc. badanych - wynika z sondażu TNS Polska.

Share
Sondaż TNS Polska: większość Polaków źle ocenia pracę rządu i prezydenta Komorowskiego
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
dbi63zq

Ponad połowa Polaków - 59 proc. (wzrost o 1 pkt. proc. w stosunku do badania z czerwca) - uważa, że Ewa Kopacz źle wypełnia obowiązki premier; 28 proc. (tyle samo, co przed miesiącem) jest zadowolonych z pracy szefowej rządu. 13 proc. (1 pkt. proc. więcej) nie ma opinii.

Wśród osób niezadowolonych z pracy premier, 41 proc. ocenia ją raczej źle, a 18 proc. - zdecydowanie źle. Raczej dobrze o działalności premier wypowiedziało się 25 proc. respondentów, zdecydowanie dobrze - 3 proc.

dbi63zq

TNS Polska wskazuje, że ocena pracy rządu utrzymuje się na podobnym co w ubiegłym miesiącu. Obecnie 70 proc. Polaków (wzrost o 2 pkt. proc.) jest niezadowolonych z pracy rządu; 23 proc. (wzrost o 1 pkt. proc.) pozytywnie ocenia działania Rady Ministrów. 7 proc. (3 punkty proc. więcej) nie ma zdania na ten temat.

Spośród osób negatywnie oceniających pracę rządu raczej źle wypowiedziało się o niej 51 proc. badanych, zdecydowanie źle - 19 proc. Raczej dobrze pracę rządu ocenia 22 proc. respondentów, "zdecydowanie dobrze" - 1 proc.

Ponad połowa badanych - 54 proc. (wzrost o 2 pkt. proc. w porównaniu z czerwcem) - uważa, że Bronisław Komorowski źle wypełnia obowiązki prezydenta; przeciwnego zdania jest 38 proc. respondentów (spadek o 1 pkt. proc.). 8 proc. nie ma zdania na ten temat (mniej o 1 pkt. proc.). Według TNS Polska, lipcowy wynik Bronisława Komorowskiego jest najsłabszy od początku kadencji.

Spośród badanych, którzy negatywnie wypowiedzieli się o pracy prezydenta, 35 proc. ocenia ją raczej źle, 19 proc. - zdecydowanie źle. 33 proc. ankietowanych uważa, że prezydent wypełnia swą rolę raczej dobrze, a 5 proc. - że zdecydowanie dobrze.

Sondaż przeprowadzono w dniach 10-15 lipca 2015 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1004 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

dbi63zq

Podziel się opinią

Share
dbi63zq
dbi63zq
Więcej tematów