Trwa ładowanie...
22-10-2015 16:03

Sondaż: Szydło wygrała debatę z Kopacz

Według sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown dla "Faktów" TVN, opublikowanego w czwartek, poniedziałkową debatę wygrała Beata Szydło - jej zwycięstwo wskazało 37 proc. respondentów.

Share
Sondaż: Szydło wygrała debatę z KopaczŹródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d2b5yvj

Z kolei remis, między reprezentantkami Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości, wskazało 35 proc. ankietowanych. Zdaniem 20 proc. respondentów spotkanie wygrała Ewa Kopacz, a 8 proc. z nich nie wskazało żadnej z odpowiedzi.

Obecna premier i kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na szefową rządu spotkały się w specjalnym programie publicystycznym pt. "Beata Szydło - Ewa Kopacz. Rozmowa o Polsce". Dyskusja była podzielona na trzy bloki tematyczne: sprawy gospodarcze i społeczne, polityka zagraniczna i obronność oraz ustrój państwa i polityka. Na koniec Ewa Kopacz i Beata Szydło wygłosiły swobodne podsumowanie.

Reprezentantki PiS i PO miały także czas na zadawanie sobie pytań, podczas których zarówno jedna, jak i druga zarzucały sobie "złe przygotowanie".

Debata na remis

Wcześniej, we wtorek 20 października, podobny sondaż przeprowadził IPSOS dla "Wiadomości" TVP1. Wynikało z niego, że debata zakończyła się remisem - taką odpowiedź wskazało 40 proc. respondentów. Według 33 proc. ankietowanych podczas debaty lepiej zaprezentowała się Beata Szydło, z kolei 27 proc. badanych wskazało na zwycięstwo Ewy Kopacz.

d2b5yvj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b5yvj
Więcej tematów