Trwa ładowanie...
cbos
Patryk Osowski
22-03-2019 12:36

Sondaż: Rekordowe poparcie rządu Mateusza Morawieckiego

Aż 40 proc. badanych wyraża poparcie dla rządu Mateusza Morawieckiego - informuje CBOS. Sondażownia podkreśla, że oznacza to wzrost o 5 pkt. proc. i najlepszy wynik premiera odkąd objął funkcję prezesa rady ministrów.

Sondaż: Rekordowe poparcie rządu Mateusza MorawieckiegoŹródło: East News, fot: Stefan Maszewski/Reporter
d3itll8
d3itll8

Z wyników sondażu wynika, że w marcu, w porównaniu z trzema poprzednimi miesiącami, znacząco zwiększyły się odsetki zwolenników rządu, badanych pozytywnie oceniających wyniki dotychczasowych działań rady ministrów oraz zadowolonych z osoby premiera.

Liczba przeciwników rządu Mateusza Morawieckiego spadła w porównaniu z lutym aż o 4 pkt. proc. (do 25 proc.), a zwolenników wzrosła o 5 pkt. proc. (do 40 proc.). Obojętność zadeklarowało teraz 29 proc. ankietowanych.

"Oceny wyników dotychczasowej działalności rządu są najlepsze, odkąd premierem został Mateusz Morawiecki, a lepsze rząd Zjednoczonej Prawicy uzyskał wcześniej tylko w październiku 2017 roku, gdy premierem była Beata Szydło" - informuje Centrum Badania Opinii Społecznej.

PiS szansą na poprawę sytuacji gospodarczej

Z sondażu przeprowadzonego w dniach 7-14 marca wynika, że 49 proc. Polaków jest też zadowolonych z faktu, iż funkcję szefa rządu pełni właśnie Mateusz Morawiecki. To wzrost o 3 pkt. proc. w stosunku do badania CBOS z poprzedniego miesiąca.

d3itll8

Przeciwne zdanie o Morawieckim wyraziło 33 proc. ankietowanych, czyli o 2 pkt. proc. mniej niż w lutym.

Badani byli również pytani, czy polityka obecnego rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej.

"Tak" odpowiedziało 52 proc. ankietowanych (wzrost o 6 pkt. proc.), a "nie" - 37 proc. badanych (o 4 pkt. proc. mniej niż w lutym). Odpowiedzi na pytanie nie było w stanie udzielić 11 proc. pytanych (spadek o 2 pkt. proc.).

W badaniu wzięła udział reprezentatywna grupa 1046 osób.

d3itll8

Źródło: CBOS, interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3itll8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3itll8
Więcej tematów