Trwa ładowanie...
d3gb4k1

Sondaż: Polacy murem za niepełnosprawnymi. Nawet kosztem wyprawek dla dzieci

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej", Polacy popierają protest niepełnosprawnych i ich opiekunów. Co więcej, ponad połowa respondentów uważa, że realizacja ich postulatów jest ważniejsza niż terminowa wypłata dodatku szkolnego.
Share
Polacy popierają protest w Sejmie
Polacy popierają protest w SejmieŹródło: PAP, Fot: Adam Guz
d3gb4k1

Prawie 80 proc. ankietowanych popiera wprowadzenie bez kryterium dochodowego dodatku rehabilitacyjnego w wysokości 500 zł dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18 lat. Przeciwnego zdania jest niespełna 15 proc. badanych, a zdania na ten temat nie ma nieco ponad 5 proc.

Jeszcze większą aprobatą cieszy się postulat zrównania wysokości renty socjalnej dla osoby niesamodzielnej i podwyższenie jej do kwoty minimum socjalnego. Za wspomnianą zmianą opowiada się 83 proc. respondentów. Przeciwnych takiemu rozwiązaniu jest 9 proc. ankietowanych, a 8 proc. nie potrafi zdecydować się na którąkolwiek z odpowiedzi.

   WP.PL
Źródło: WP.PL

W sondażu zapytano również o ewentualność, w której realizacja postulatów protestujących wiązałaby się z opóźnieniami w wypłacie 300 zł na dzieci szkolne. 32,4 proc. zdecydowanie popiera takie rozwiązanie, a 19,9 proc. odpowiedziało "raczej tak". Zdecydowany sprzeciw wobec takiego rozwiązania wyraziło 18,5 proc. respondentów, natomiast 16,3 proc. odpowiedziało "raczej nie". Zdania na ten temat nie ma 12,9 proc. biorących udział w badaniu.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3gb4k1

Podziel się opinią

Share
d3gb4k1
d3gb4k1
Więcej tematów