Trwa ładowanie...
d2s1jcv

Sondaż. Polacy jednoznacznie o powrocie Donalda Tuska

W Platformie Obywatelskiej trwa dyskusja na temat przywództwa w partii, będąca wynikiem niezadowolenia wielu członków ugrupowania z działań Borysa Budki. Czy receptą na problemy PO byłby powrót Donalda Tuska do roli przewodniczącego? Najnowszy sondaż zdradza opinię Polaków na ten temat.
Share
Sondaż. Polacy jednoznacznie o powrocie Donalda Tuska
Sondaż. Polacy jednoznacznie o powrocie Donalda TuskaŹródło: PAP
d2s1jcv

W sondażu Instytutu Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" zadano Polakom pytanie: Czy Donald Tusk powinien stanąć na czele Platformy Obywatelskiej? Wyniki badania mogą być sporym zaskoczeniem dla byłego premiera i przewodniczącego tej partii.

Sondaż. Donald Tusk ponownie na czele PO?

Według znakomitej większości badanych obecny przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk nie powinien wracać do funkcji przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Odpowiedzi takiej udzieliło aż 64 proc. ankietowanych, z czego 46 proc. wybrało odpowiedź: zdecydowanie nie. Pomysł powrotu Tuska do polskiej polityki w postaci lidera PO pozytywnie oceniło 36 proc. osób biorących udział w badaniu.

d2s1jcv

Wyniki badania opinii społecznej skomentował dla "SE" politolog profesor Kazimierz Kik. - Nieładnie odejść można tylko raz. Donald Tusk w bardzo trudnym momencie opuścił rząd i Polskę po to, żeby awansować. Zostawił folwark w postaci działaczy, dobieranych przez siebie wykonawców swojej woli, którzy dokończyli kompromitację. Polityk, który raz już zawiódł, nie jest wiarygodny. A Polacy uważają, że Donald Tusk zostawił ich dla własnych aspiracji - stwierdził Kik.

Sylwia Gregorczyk-Abram o zaostrzeniu prawa aborcyjnego. "Środowisko prawnicze stoi murem za lekarzami"

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2s1jcv

Podziel się opinią

Share
d2s1jcv
d2s1jcv
Więcej tematów