Trwa ładowanie...
d2ox254

Sondaż. Lewica coraz bliżej Koalicji Obywatelskiej. Na czele - PiS

PiS, KO i Lewica – tak wygląda kolejność partii politycznych, które cieszą się największym poparciem Polaków. To, co się zmieniło w najnowszym badaniu to skala tego poparcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lewica notuje coraz wyższe poparcie, pod koniec listopada wynosi ono 18 proc.
Lewica notuje coraz wyższe poparcie, pod koniec listopada wynosi ono 18 proc. (East News, Fot: Rafał Gaglewski)
d2ox254

Prawo i Sprawiedliwość dostało tyle samo głosów ankietowanych, co w ostatnim badaniu – tak wynika z sondażu Social Changes, przeprowadzonego dla portalu wpolityce.pl.

PiS może liczyć na 40 proc. poparcia. Komentatorzy zwracają uwagę, że jest to o ponad 3,5 proc. mniej niż partia dostała w październikowych wyborach parlamentarnych.

Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 24 proc. badanych. To mniej o 1 punkt procentowy niż w poprzednim sondażu i 3 punkty w porównaniu z wyborami.

d2ox254

Coraz bardziej zmniejsza się dystans między KO a Lewicą. Sojusz SLD, Wiosny i Razem pod koniec listopada wspiera 18 proc. wyborców, czyli prawie 6 proc. więcej niż w październiku. W przypadku tego ugrupowania utrzymują się tendencja rosnąca.

Za podium jest PSL, które również odnotowało wzrost poparcia. Teraz otrzymało 10 proc. głosów ankietowanych, czyli o 2 punkty procentowe w porównaniu do poprzedniego badania i 1,5 w porównaniu do wyniku wyborczego.

Ostatnie z zasiadających w Sejmie ugrupowań – Konfederacja – notuje gorszy wynik niż ten wyborczy. Partię popiera 6 proc. pytanych. W październiku na Konfederację zagłosowało 6,81 proc. Polaków.

Badanie przeprowadzono w dniach od 22 listopada do 26 listopada 2019 roku. W sondażu wzięło udział 1037 osób.

d2ox254

Źródło: wPolityce.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Szarpanina w Sejmie. Opozycja chce reakcji Straży Marszałkowskiej

d2ox254

Podziel się opinią

Share

d2ox254

d2ox254
Więcej tematów