Trwa ładowanie...
d2ru0yc

Sondaż. Kto powinien zostać premierem, jeśli wygra PiS?

Sondaże przed wyborami parlamentarnymi stawiają PiS w roli zdecydowanego faworyta. Instytut Pollster na zlecenie "Super Expressu" zapytał Polaków, kogo widzieliby jako premiera w nowej kadencji rządu. Respondenci nie mieli wątpliwości - zdecydowanie najwięcej głosów uzyskał Mateusz Morawiecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż. Mateusz Morawiecki najlepszym kandydatem na premiera
Sondaż. Mateusz Morawiecki najlepszym kandydatem na premiera (East News)
d2ru0yc

Obecny szef rządu uzyskał poparcie 46 proc. badanych. Notowania Jarosława Kaczyńskiego są dwukrotnie niższe (23 proc.). W sondażu uwzględniono również byłą premier Beatę Szydło (11 proc.), ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę (7 proc.) oraz wicepremiera Jarosława Gowina (4 proc.). 9 proc. respondentów wskazało polityka spoza wspomnianej grupy.

WP.PL

- Polacy nie wyobrażają sobie zmiany premiera, głównie z tego powodu, że nie chcieliby pogorszenia parametrów ekonomicznych. Wszyscy wierzą w to, że w miarę dobra sytuacja gospodarcza jest zasługą właśnie Morawieckiego. To on jest twarzą sukcesów PiS – programów gospodarczych, ale i tych na polu unijnym, jak ostatnie negocjacje w sprawie szefa Komisji Europejskiej. Natomiast sondaż pokazał też, że zdaniem dużej części Polaków, w walce o premierostwo takie nazwiska jak Gowin czy Ziobro się nie liczą - analizuje wyniki badania politolog prof. Kazimierz Kik.

d2ru0yc

Instytut Badań Pollster zrealizował badanie dla se.pl w dniach 6-7.08.2019 roku na próbie 1063 dorosłych Polaków.

Źródło: se.pl

Zobacz także: Robert Biedroń wyklucza poparcie Romana Giertycha w wyborach do Senatu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ru0yc

Podziel się opinią

Share

d2ru0yc

d2ru0yc
Więcej tematów