Trwa ładowanie...

Sondaż. Kto powinien zostać premierem, jeśli wygra PiS?

Sondaże przed wyborami parlamentarnymi stawiają PiS w roli zdecydowanego faworyta. Instytut Pollster na zlecenie "Super Expressu" zapytał Polaków, kogo widzieliby jako premiera w nowej kadencji rządu. Respondenci nie mieli wątpliwości - zdecydowanie najwięcej głosów uzyskał Mateusz Morawiecki.
Share
Sondaż. Mateusz Morawiecki najlepszym kandydatem na premiera
Sondaż. Mateusz Morawiecki najlepszym kandydatem na premieraŹródło: East News
d3kbjuk

Obecny szef rządu uzyskał poparcie 46 proc. badanych. Notowania Jarosława Kaczyńskiego są dwukrotnie niższe (23 proc.). W sondażu uwzględniono również byłą premier Beatę Szydło (11 proc.), ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę (7 proc.) oraz wicepremiera Jarosława Gowina (4 proc.). 9 proc. respondentów wskazało polityka spoza wspomnianej grupy.

   WP.PL
Źródło: WP.PL

- Polacy nie wyobrażają sobie zmiany premiera, głównie z tego powodu, że nie chcieliby pogorszenia parametrów ekonomicznych. Wszyscy wierzą w to, że w miarę dobra sytuacja gospodarcza jest zasługą właśnie Morawieckiego. To on jest twarzą sukcesów PiS – programów gospodarczych, ale i tych na polu unijnym, jak ostatnie negocjacje w sprawie szefa Komisji Europejskiej. Natomiast sondaż pokazał też, że zdaniem dużej części Polaków, w walce o premierostwo takie nazwiska jak Gowin czy Ziobro się nie liczą - analizuje wyniki badania politolog prof. Kazimierz Kik.

d3kbjuk

Instytut Badań Pollster zrealizował badanie dla se.pl w dniach 6-7.08.2019 roku na próbie 1063 dorosłych Polaków.

Źródło: se.pl

Zobacz także: Robert Biedroń wyklucza poparcie Romana Giertycha w wyborach do Senatu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3kbjuk

Podziel się opinią

Share
d3kbjuk
d3kbjuk
Więcej tematów