Trwa ładowanie...
d27stmm

Sondaż: Komorowski deklasuje innych kandydatów w walce o fotel prezydencki

Bronisław Komorowski miałby szansę na wygranie wyścigu o fotel prezydencki już w pierwszej turze wyborów, które mają odbyć się w przyszłym roku - wynika z sondażu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP1. Komorowski uzyskał poparcie 56 proc. badanych respondentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Bronisław Komorowski
Prezydent Bronisław Komorowski (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d27stmm

Wyniki sondażu nie dają zbyć dużych szans innym kandydatom. Drugi w kolejności jest kandydat PiS Andrzej Duda, na którego chciałoby głosować 17 proc. badanych. Następne miejsca zajęli Janusz Korwin-Mikke, który uzyskał 5 proc. poparcia, Ryszard Kalisz z 4-procentowym poparciem i Janusz Palikot, który może liczyć na 2 proc. głosów.

13 proc. badanych nie wiedziało jeszcze na kogo odda głos zaś 3 proc. respondentów wyraziło wolę głosowania na innego kandydata.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 10-11 grudnia 2014 przez wywiad telefoniczny. W badaniu uczestniczyło tysiąc dorosłych Polaków.

d27stmm

Wybory prezydenckie w 2015 roku w zwykłym terminie mogą się odbyć między 3 a 17 maja 2015. W wypadku, gdy żaden kandydat nie uzyska większości głosów, odbędzie się II tura, która będzie miała miejsce między 17 a 31 maja 2015 r.

Zobacz też: Partie poszukują kandydatów na prezydenta

d27stmm

Podziel się opinią

Share
d27stmm
d27stmm
Więcej tematów