Trwa ładowanie...
d28hvlq

Sondaż dla "Polska The Times": PiS z poparciem 34,3 proc.

PiS może spać spokojnie, bo poparcie dla partii rządzącej wcale nie spada. Takie wnioski płyną z najnowszego sondażu dla „Polski The Times” i siedemnastu regionalnych dzienników. Na PiS chce zagłosować niemal tyle samo osób co w ostatnich wyborach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2015
Wybory parlamentarne 2015 (East News)
d28hvlq

Sondaż przeprowadzono na przełomie marca i kwietnia na próbie 8 tys. osób. Na PiS chce zagłosować 34,3 proc. wyborców i jest to tylko o 3 punkty procentowe gorszy rezultat od wyników wyborów z 2015 roku. Również różnica pomiędzy partią rządzącą i PO wcale aż tak bardzo nie maleje. Na PO chciałoby zagłosować 26,2 proc. wyborców. To oznacza, że nawet uwzględniając błąd statystyczny, PiS ma bezpieczną przewagę nad największą partią opozycyjną.

Do Sejmu weszłyby jeszcze cztery inne partie. Na trzecim miejscu znalazła się Nowoczesna z poparciem 10,8 proc. ankietowanych. Z najnowszego sondażu dla „Polski The Times” wynika, że Kukiz’15 i PSL cieszą się względnie stałym poparciem i w następnych wyborach wejdą do Sejmu. Na te partie chce zagłosować odpowiednio 9,8 i 5,2 proc. wyborców.

Również w tym sondażu do Sejmu z wynikiem 5,5 proc. poparcia weszłoby SLD, które w ostatnich kilku badaniach uzyskuje podobne rezultaty. Takie samo poparcie partia zanotowała w ostatnim sondażu dla „wSieci” i „wPolityce”.

Źródło: Polska The Times

d28hvlq

Podziel się opinią

Share
d28hvlq
d28hvlq
Więcej tematów