Trwa ładowanie...
dym3znq

Sondaż: Czy zmiana nazwy pomogłaby PO? Polacy nie mają wątpliwości

Sondaż. Niecałe 20 proc. pytanych uważa, że zmiana nazwy przez Platformę Obywatelską pomogłaby ugrupowaniu uzyskać większe poparcie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż: Czy zmiana nazwy pomogłaby PO? Ankietowani odpowiedzieli niemal jednogłośnie
Sondaż: Czy zmiana nazwy pomogłaby PO? Ankietowani odpowiedzieli niemal jednogłośnie (PAP)
dym3znq

W sondażu przeprowadzonym dla" Rzeczpospolitej" na pytanie: "Czy Pani/Pana zdaniem zmiana nazwy przez Platformę Obywatelską pomogłaby tej partii w uzyskaniu większego poparcia?” pozytywnej odpowiedzi udzieliło zaledwie 19,6 proc. respondentów.

Przeciwnego zdania jest 26,1 proc. ankietowanych. Największa grupa, bo aż 38,3 proc., jest zdania, że zmiana nazwy nie miałaby wpływu na poparcie. Z kolei 16 proc. badanych nie ma zdania w tej sprawie.

Zobacz też: "Uśmiechy Kaczyńskiego". Piotr Zgorzelski o relacjach PiS i PSL

Skąd pytanie o zmianę nazwy?

dym3znq

W połowie lipca odbyło się posiedzenie zarządu Platformy Obywatelskiej. Lider partii Borys Budka zapowiedział wówczas, że po wakacjach partia przedstawi nowy program, a zmiany mogą objąć również nazwę ugrupowania oraz logo.

- Ważniejszy jest program, ważniejsza jest formuła działania, ważniejsze są sprawne struktury, aniżeli zajmowanie się nazwą czy partyjnym logo - to jest kwestia wtórna - mówił jednocześnie w rozmowie z RMF FM.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research w dniach 21.07-22.07.2020 r. na grupie 800 internautów powyżej 18. roku życia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Rzeczpospolita

dym3znq

Podziel się opinią

Share

dym3znq

dym3znq
Więcej tematów