Trwa ładowanie...

Sondaż CBOS. Rząd odzyskuje poparcie

38 proc. Polaków deklaruje się jako zwolennicy obecnego rządu. 27 proc. nie popiera gabinetu Mateusza Morawieckiego, a 31 proc. jest obojętnych. To dane z najnowszego sondażu CBOS.

Share
Sondaż CBOS. Rząd odzyskuje poparcie
Źródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
d2eqpt8

CBOS podkreśla, że rząd odbudował część poparcia po spadku, jaki zanotował w grudniu. W ciągu ostatniego miesiąca gabinetowi Mateusza Morawieckiego przybyło 4 proc. zwolenników. W listopadzie było ich aż 42 proc.

O 3 proc. spadła odsetek badanych, którzy obecny rząd oceniają neutralnie. Minimalnie zmniejszyła się też grupa osób, które nie zajmują żadnego stanowiska w tej sprawie.

Morawiecki lepszy od Szydło

Na stabilnym poziomie utrzymuje się odsetek przeciwników rządu (27 proc.). Co ciekawe, według CBOS przez rok funkcjonowania rządowi Morawieckiego tylko raz (w październiku, po wybuchu tzw. afery taśmowej) sprzeciwiało się więcej osób, niż ekipie Beaty Szydło.

d2eqpt8

Jego rząd ma podobny odsetek pozytywnych ocen, co gabinet poprzedniczki, więcej osób ocenia go zaś neutralnie.

Zobacz także: Morawiecki o mediach: czasem przypomina mi to propagandę Urbana

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 10-17 stycznia na liczącej 986 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

d2eqpt8

Podziel się opinią

Share
d2eqpt8
d2eqpt8
Więcej tematów