Trwa ładowanie...

Sondaż CBOS: 41 proc. zadowolonych z premier Beaty Szydło, 42 - niezadowolonych

• Po wakacyjnym wzroście akceptacji dla premier, teraz nastąpił jej spadek
• Rozkład opinii jest obecnie niemal identyczny jak w czerwcu
• Zadowolenie z premier spadło o 3 punkty procentowe
• Niezadowolenie - wzrosło o 6 punktów
• 34 proc. ankietowanych deklaruje się jako zwolennicy rządu, 33 proc. jako przeciwnicy

Sondaż CBOS: 41 proc. zadowolonych z premier Beaty Szydło, 42 - niezadowolonychŹródło: Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
d1us327
d1us327

We wrześniu zadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Beata Szydło, wyrażało 41 proc. ankietowanych, niezadowolonych było - 42 proc. - wynika z sondażu CBOS. 34 proc. deklarowało się jako zwolennicy rządu, 33 proc. jako przeciwnicy, 28 proc. wskazywało na obojętność.

Jak podkreśla CBOS po wakacyjnym wzroście akceptacji dla osoby premiera nastąpił jej spadek i obecnie rozkład opinii jest niemal identyczny jak w czerwcu br. Badani są w swych deklaracjach podzieleni: zadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Beata Szydło, wyraża obecnie 41 proc. ankietowanych (spadek o 3 punkty procentowe), a niezadowolenie - 42 proc. (wzrost o 6 punktów). W porównaniu z sierpniem o 3 punkty procentowe zmniejszył się odsetek respondentów niepotrafiących zająć stanowiska w tej kwestii (17 proc.).

W porównaniu z drugą połową sierpnia nieco ubyło zwolenników urzędującego gabinetu (o 3 punkty procentowe, do 34 proc.), a przybyło badanych niepotrafiących określić swojego stosunku do obecnego rządu (o 3 punkty procentowe, do 5 proc.). Jednocześnie nieznacznie zwiększył się odsetek przeciwników (o 1 punkt, do 33 proc.) i zmniejszył obojętnych (o 1 punkt, do 28 proc.).

Warto dodać, iż - mimo niemal wyrównanej liczebności grup zwolenników i przeciwników rządu Beaty Szydło - wśród popierających go dominują umiarkowani zwolennicy (24 proc. wobec 10 proc. zdecydowanych zwolenników), a przeciwnicy niemal równo dzielą się na zdecydowanych i umiarkowanych (odpowiednio 17 proc. i 16 proc.) - zaznaczył CBOS.

d1us327

W porównaniu z poprzednim pomiarem nieco zmniejszył się odsetek respondentów pozytywnie oceniających dotychczasowe wyniki działalności rządu (o 3 punkty procentowe, do 46 proc.), a nieznacznie wzrósł odsetek postrzegających je negatywnie (o 2 punkty, do 40 proc.). 14 proc. nie miało zdania w tej sprawie.

Polacy krytyczni wobec polityki gospodarczej

W pierwszej połowie września, po raz kolejny od lipca, zwiększył się krytycyzm w ocenach polityki gospodarczej urzędującego gabinetu. W porównaniu z drugą połową sierpnia o 3 punkty procentowe, do 49 proc., wzrósł odsetek badanych twierdzących, że polityka obecnego rządu nie stwarza szans poprawy sytuacji gospodarczej (od lipca wzrost łącznie o 6 punktów). Nieco ubyło natomiast ankietowanych uważających, że polityka rządu stwarza takie szanse (39 proc., spadek o 2 punkty). 12 proc. nie miało zdania na ten temat.

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" (316) przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face to face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 8-15 września 2016 roku na liczącej 981 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

d1us327
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1us327
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj