Qaqwqwrqw

Śnieżne zamiecie w górach i sztorm na Bałtyku. Ostrzeżenia meteorologiczne niemal w całej Polsce

Synoptycy nie mają dla nas dobrych wieści. IMGW wydało ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla 13 polskich województw. Spokojnie będzie tylko w Wielkopolsce i w Lubuskiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Silny wiatr zapowiadany jest w większości polskich województw
Silny wiatr zapowiadany jest w większości polskich województw (Agencja Gazeta, Fot: Piotr Skórnicki)
Qaqwqwrqw

Ostrzeżenia przed wiatrem pierwszego stopnia dotyczą wszystkich województw oprócz województw wielkopolskiego i lubuskiego. Wiatr na pomorzu może sięgać nawet 90 km/h. Prognozy podają że w najbliższym czasie na Bałtyku rozpęta się sztorm o sile 9 w skali Beauforta. Silniej będzie wiało tylko wysoko w górach - tam podmuchy wiatru sięgną aż 140 km/h co będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Qaqwqwrqw

Oprócz wiatru, w województwach mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim synoptycy ogłosili alert hydrologiczny drugiego stopnia. Opady deszczu znacząco przyczynią się do podniesienia poziomu wód w tamtych rejonach. W pozostałych rejonach można spodziewać się niewielkiego deszczu.

Poza tym na północnym wschodzie kraju i w górach prognozowane są przelotne opady śniegu. W Tatrach może spaść nawet 10 cm białego puchu.

Silny wiatr, który wieje w większości regionów Polski od poniedziałku zdążył wyrządzić wiele szkód. Tylko na Śląsku silne podmuchy spowodowały awarie prądu w 5,5 tysiącach domostw.

Qaqwqwrqw

Źródło: IMGW

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw