Trwa ładowanie...

Smog Warszawa - 2 grudnia: świetna jakość powietrza

2 stycznia mieszkańcy Warszawy i miasto aglomeracji warszawskiej będą mogli cieszyć się naprawdę bardzo dobrym powietrzem. Stężenie zanieczyszczeń osiąga poziom maksymalnie kilkunastu procent dopuszczalnych norm. Niepokojąca sytuacja jest jedynie w rejonie Wesołej i Sulejówka.

Share
Smog Warszawa - 2 grudnia: świetna jakość powietrza
Źródło: WP.PL
d38jsvi

Smog Warszawa - prawie brak zanieczyszczeń w stolicy

Na terenie prawie całej Warszawy wskaźniki zanieczyszczeń powietrza będą pokazywać niewielkie stężenie pyłów PM10 i PM2.5. W północnych, południowych, zachodnich, centralnych i wschodnich dzielnicach blisko Wisły maszyny pomiarowe wskażą poziom PM10 do 10 procent i PM2.5 do 18 procent dopuszczalnej normy.

Gorsza sytuacja jest jedynie w Wesołej oraz w graniczącym z Warszawą Sulejówku, gdzie normy zanieczyszczeń zostały przekroczone - poziom PM10 przekracza 130 procent, a PM2.5 150 procent.

Smog Warszawa - aglomeracja również czystym powietrzem

Mieszkańcy miast aglomeracji warszawskiej również będą mogli się cieszyć z powietrza bardzo dobrej jakości. Wskaźniki pyłów PM10 i PM2.5 w Łomiankach, Legionowie, Markach i Ząbkach będą pokazywać ich stężenie na poziomie odpowiednio do 20 i do 30 procent dopuszczalnej normy.

d38jsvi

Mniej zanieczyszczeń będzie w Pruszkowie, Brwinowie, Piasecznie i Otwocku - w tych miastach stężenie pyłów PM10 nie przekroczy 15 procent, a PM2.5 25 procent dopuszczalnej normy.

Smog – czym jest?

Smog to zjawisko atmosferyczne powstałe w wyniku wymieszania się powietrza z dymem i spalinami.

Przy sprawdzaniu stężenia smogu zwraca się uwagę na dwa pomiary – PM2.5, czyli aerozole atmosferyczne, których w powietrzu nad Polską jest dużo, a także PM10 – są to substancje toksyczne związane z procesami spalania.

d38jsvi

Podziel się opinią

Share
d38jsvi
d38jsvi
Więcej tematów