Trwa ładowanie...

Smog Warszawa - 15 grudnia: dobra jakość powietrza

15 grudnia jakość powietrza w Warszawie można uznać za dobrą, mimo że w większości miejsc stężenie smogu jest niewiele poniżej dopuszczalnej normy. Sytuacja w miastach aglomeracji warszawskiej jest podobna do tej w stolicy Polski.

Smog Warszawa - 15 grudnia: dobra jakość powietrzaŹródło: Shutterstock.com
d2y2o3d
d2y2o3d

Smog Warszawa - dobra jakość powietrza w prawie całej Warszawie

W prawie całej Warszawie można uznać, że powietrze jest dobrej jakości, choć w większości miejsc stężenie zanieczyszczeń jest niewiele poniżej dopuszczalnej normy. W centrum wskaźniki pyłów PM10 i PM2.5 utrzymują się na poziomie odpowiednio 70 i 95 procent. Podobnie jest na Ochocie, Woli, Włochach, Ursynowie i Mokotowie. Niewiele niższy poziom zanieczyszczeń jest w powietrzu nad Ursusem, a stężenie smogu jest trochę większe na Żoliborzu, Bemowie, Pradze i Wilanowie.

Najlepsza sytuacja jest na Bielanach - tam wskaźniki zanieczyszczeń pokazują poziom pyłu PM10 poniżej 50 procent, a PM2.5 poniżej 90 procent dopuszczalnej normy.

Smog Warszawa - aglomeracja w podobnej sytuacji

Stężenie zanieczyszczeń w powietrzu nad miastami aglomeracji warszawskiej jest podobne do tego w Warszawie, m.in, w Legionowie, Ząbkach i Pruszkowie Miejscami może być niewiele większe, np. w Łomiankach, Piasecznie i Markach, gdzie poziom pyłu PM10 sięga 90 procent, a PM2.5 120 procent dopuszczalnej normy.

d2y2o3d

Najlepsza sytuacja smogowa jest w Konstancinie-Jeziornej i Otwocku, gdzie zanieczyszczenia są na zbliżonym poziomie do tych na Bielanach.

W ciągu dnia ilość zanieczyszczeń może się minimalnie zwiększyć.

Smog – czym jest?

Smog to zjawisko atmosferyczne powstałe w wyniku wymieszania się powietrza z dymem i spalinami.

Przy sprawdzaniu stężenia smogu zwraca się uwagę na dwa pomiary – PM2.5, czyli aerozole atmosferyczne, których w powietrzu nad Polską jest dużo, a także PM10 – są to substancje toksyczne związane z procesami spalania.

Link do materiału partnera:

Oczyszczacz powietrza zapewnia walkę ze smogiem! Promocji na ten sprzęt i inne urządzenia gospodarstwa domowego szukaj na stronie Philips kod rabatowy.

d2y2o3d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y2o3d
Więcej tematów