Trwa ładowanie...
d3txhdd

Smog Warszawa - 12 grudnia: nie najlepsza jakość powietrza

12 grudnia powietrze nad całą Warszawą i aglomeracją warszawską będzie nie najlepszej jakości. Bardzo możliwe jest, że w ciągu dnia stężenie smogu zwiększy się.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Smog Warszawa - 12 grudnia: nie najlepsza jakość powietrza
Smog Warszawa - 12 grudnia: nie najlepsza jakość powietrza (WP.PL, Fot: Wawalove.pl)
d3txhdd

Smog Warszawa - nie najlepsza jakość powietrza w stolicy

W całej Warszawie jakość powietrza nie jest najlepsza. Dopuszczalne normy są przekroczone, a może się jeszcze pogorszyć. W centrum poziom pyłu PM10 sięga 130 procent, a PM2.5 jest powyżej 150 procent.

Gorzej jest na południu i północy miasta oraz we wschodnich dzielnicach Warszawy - tam stężenie pyłów PM10 i PM2.5 przekracza odpowiednio 140 i 170 procent dopuszczalnej normy.

d3txhdd

W jeszcze gorszej sytuacji smogowej znajdują się mieszkańcy Woli i Ochoty - tam poziom pyłów PM10 przekracza 160 procent, a PM2.5 190 procent normy.

Smog Warszawa - identyczna sytuacja w miastach aglomeracji

Sytuacja smogowa w miastach aglomeracji warszawskiej jest bardzo podobna do tej w stolicy i również może w ciągu dnia się pogorszyć.

W północnych miastach aglomeracji, czyli Łomiankach, Markach, Ząbkach, Wołominie i Legionowie, poziom pyłu PM10 jest w granicach 130-150 procent, a PM2.5 160-190 procent dopuszczalnej normy.

d3txhdd

Z kolei w Pruszkowie oraz Piasecznie stężenie smogu jest porównywalne do tego na południu Warszawy - PM10 przekracza 150 procent, a PM2.5 170 procent dopuszczalnej normy.

Zaleca się nie wychodzić niepotrzebnie z domu oraz korzystać z komunikacji miejskiej.

Smog – czym jest?

Smog to zjawisko atmosferyczne powstałe w wyniku wymieszania się powietrza z dymem i spalinami.

Przy sprawdzaniu stężenia smogu zwraca się uwagę na dwa pomiary – PM2.5, czyli aerozole atmosferyczne, których w powietrzu nad Polską jest dużo, a także PM10 – są to substancje toksyczne związane z procesami spalania.

d3txhdd

Podziel się opinią

Share
d3txhdd
d3txhdd