Trwa ładowanie...
d20uwz0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Śmigłowiec unijnej misji EULEX rozbił się na lotnisku w Prisztinie

Do katastrofy śmigłowca, z którego korzysta unijna misja EULEX w Kosowie, doszło na lotnisku w Prisztinie - stolicy tego kraju. Ranna została jedna osoba; przewieziono ją do szpitala - poinformowały władze lotniska, które zostało czasowo zamknięte.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śmigłowiec unijnej misji EULEX rozbił się na lotnisku w Prisztinie
(PAP/EPA, Fot: Valdrin Xhemaj)
d20uwz0

Wcześniej rzecznik stacjonujących w Kosowie sił NATO mówił, że rannych zostało kilka osób.

Rzecznik misji EULEX Roland Bless powiedział, że śmigłowiec wykonywał lot ćwiczebny z dwuosobowym zespołem medycznym do ewakuacji i dwoma pilotami. Nie podał szczegółów dotyczących obrażeń osoby poszkodowanej z zespołu medycznego. Wiadomo, że na pokładzie nie było członków misji UE.

Wszczęto dochodzenie w celu ustalenia przyczyn katastrofy, która nastąpiła podczas awaryjnego lądowania.

Unijna misja policyjno-prawna EULEX, która składa się obecnie z dwóch tysięcy pracowników, wspiera lokalne organy odpowiedzialne za zapewnienie przestrzegania prawa, bezpieczeństwa i porządku publicznego w Kosowie. W Kosowie stacjonują też siły pokojowe NATO.

d20uwz0

Podziel się opinią

Share

d20uwz0

d20uwz0
Więcej tematów