Trwa ładowanie...

Śmiertelne potrącenie 6-letniej dziewczynki. Wyrok dla kuriera

24-letni Jakub W., który śmiertelnie potrącił 6-letnią dziewczynkę na przejściu dla pieszych, został skazany na 3 lata więzienia. Do tragicznego wypadku doszło w Wejherowie w grudniu 2021 r.

Pomorskie. Sprawca śmiertelnego potrącenia 6-latki usłyszał wyrok Pomorskie. Sprawca śmiertelnego potrącenia 6-latki usłyszał wyrok Źródło: PAP, fot: Adam Warżawa
d3qt1xm

Wyrok ws. śmiertelnego potrącenia 6-latki ogłosił w poniedziałek Sąd Rejonowy w Wejherowie. Oprócz 3 lat pozbawienia wolności 24-letni Jakub W. otrzymał też zakaz prowadzenia pojazdów na 5 lat oraz musi zapłacić rodzicom ofiary po 20 tys. złotych.

Sędzia Paweł Kwapień odczytując uzasadnienie wskazał, że oskarżony swoim działaniem i niewłaściwym prowadzeniem pojazdu doprowadził do zdarzenia z 2 grudnia, w efekcie którego Alicja B. poniosła śmierć.

- Oskarżony niestety, ale nie obserwował jezdni, miał wówczas światło czerwone, natomiast na przejściu dla pieszych znajdowała się opiekunka wraz z dwójką dzieci. Udało jej się uratować jedno dziecko, niestety Alicja B. została potrącona przez samochód - wskazywał sędzia. Dodał, że samochód, którym kierował Jakub W., jechał z prędkością 63 km/h, natomiast prędkość wypadkowa, czyli przed uderzeniem w dziewczynkę wynosiła 20 km/h.

d3qt1xm

Zobacz też: Kozidrak potraktowana łagodnie? Adwokat przyznaje się do zaskoczenia

Tragiczny wypadek w Wejherowie. "To jest młody człowiek"

Oskarżony Jakub W. w chwili wypadku był kurierem. Z opinii biegłych wynika, że był trzeźwy. W trakcie śledztwa przyznał, że zapatrzył się na telefon, bo sprawdzał adresy, do których miał dostarczyć paczki. Sędzia odczytując uzasadnienie zwrócił uwagę, że Jakub W. przyznał się do wypadku przed sądem. Prokuratura żądała 5 lat więzienia i po 30 tys. zł zadośćuczynienia dla rodziców dziewczynki.

W ocenie sądu kara wymierzona Jakubowi W. "czyni zadość co do społecznego odbioru kary, czyli spełnia kryteria wychowawcze w aspektach ogólnych i jest adekwatna odnoście czynu mu przypisanego". Sędzia wskazał również na młody wiek oskarżonego.

d3qt1xm

Dodał, że do wymierzonej kary 3 lat pozbawienia wolności, zaliczył 6-miesięczny okres, w którym Jakub W. przebywa w areszcie tymczasowym. Sąd zdecydował również, że Jakub W. areszt tymczasowy opuści 31 maja br. Karę pozbawienia wolności, o ile prokuratura nie zaskarży tej decyzji, zacznie odbywać dopiero po uprawomocnieniu się wyroku.

Obecny na ogłoszeniu wyroku obrońca Jakuba W. podkreślili, że wyrok nie jest przesadnie surowy. Dodał, że po rozmowie z klientem zdecyduje o ewentualnej apelacji. - To jest młody człowiek, który popełnił błąd, który może zdarzyć się każdemu z nas. To jest osoba, która nie zasługuje na zmarnowanie reszty życia - tłumaczył adwokat Aleksander Twardowski.

Wyrok wydany w Sądzie Rejonowym w Wejherowie nie jest prawomocny.

Źródło: PAP

d3qt1xm

Przeczytaj również:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3qt1xm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qt1xm
Więcej tematów