Trwa ładowanie...

Śmierć wikariusza w Kotuniu. "Skarżył się na proboszcza"

W Kotuniu, w powiecie siedleckim, rozegrał się dramat. Wikariusz tamtejszej parafii Piotr O. powiesił się. Mieszkańcy twierdzą, że proboszcz "zepsuł" duchownego. Wszczęto śledztwo w sprawie doprowadzenia przemocą albo groźbą bezprawną do targnięcia się na życie.

Śmierć wikariusza w Kotuniu. "Skarżył się na proboszcza"Źródło: 123RF
d1sxvw1
d1sxvw1

Wikariusz parafii w Kotuniu się powiesił. - Zgłoszenie przyszło w sobotę z parafii - dowiedzieliśmy się od policji. Choć motywy odebania sobie życia przez duchownego nie są znane, mieszkańcy mają swoją teorię.

"Wikariusz niejednokrotnie skarżył się na proboszcza", "Uczestnicząc w każdej mszy, było widać, że coś jest nie tak między proboszczem a wikarymi", "Trzy lata złego traktowania, pretensji, lekceważenia, trzy lata, by złamać człowieka" - komentują.

Co więcej, zarzucają sobie nawzajem, że nie reagowali, ale przede wszystkim oskarżają biskupa. "Wiedział o konflikcie wikarego Piotra oraz wcześniejszych wikarych z proboszczem, ale wszystko zamiatał pod dywan albo przenosił kolejnych wikarych do innych parafii" - dodają.

Zobacz także: Dziwne porównanie Morawieckiego. Europoseł PiS by takiego nie użył

Oficjalne informacje

Co na to parafia? - Proszę dzownić do kurii - usłyszeliśmy. Rzecznik kurii jednak nie odbiera.

d1sxvw1

- W poniedziałek prokurator wszczął śledztwo w sprawie doprowadzenia przemocą albo groźbą bezprawną do targnięcia się na życie (art. 151 KK). Powołał biegłego, zlecono sekcję zwłok. Do tej pory nie została przeprowadzona. Po niej będzie wiadomo, w jakim kierunku dalej prowadzić postępowanie. Wykaże też ona, czy osoby trzecie przyczyniły się do śmierci, czy nie - powiedziała w rozmowie z WP prokurator rejonowy Katarzyna Wąsak.

- Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - tak prokurator odpowiedziała na pytanie o to, czy konflikt w parafii mógł mieć wpływ na sprawę.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1sxvw1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sxvw1
Więcej tematów