Trwa ładowanie...
d1y3p12

Słowenia. Rzeźba Melania Trump podpalona w Dzień Niepodległości USA

Słowenia. 4 lipca, czyli w Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych, w Słowenii doszło do dewastacji rzeźby Melanii Trump. Figura pierwszej damy została podpalona.
Share
Słowenia. Podpalono rzeźbę Melanii Trump
Słowenia. Podpalono rzeźbę Melanii TrumpŹródło: PAP/EPA
d1y3p12

Słowenia. Rzeźba Melanii Trump podpalona

Melania Trump miała nieopodal swojego rodzinnej Sevnicy swoją rzeźbę. Ustawiona ona była na korzeniu drzewa. W ten sposób artysta Brad Downey chciał uhonorować Pierwszą Damę Stanów Zjednoczonych, która pochodzi właśnie ze Słowenii. Jednak 4 lipca, czyli w Dzień Niepodległości USA, doszło do dewastacji rzeźby.

Jak relacjonuje BBC, rzeźba została podpalona przez nieznanych sprawców. Zwęglony posąg został usunięty następnego dnia. Słoweńska policja rozpoczęła śledztwo w tej sprawie. Póki co trwają ustalenia, kto mógł dokonać aktu wandalizmu i zniszczenia dzieła sztuki. Posąg był wyrzeźbiony w pniu drzewa.

d1y3p12

- Mam nadzieję, że ten posąg otworzy dialog na temat sytuacji politycznej w USA, w tym frustrującą debatę na temat imigracji - powiedział Downey.

Melania Trump miała swoją rzeźbę w Słowenii

Rzeźba przedstawiała Melanię Trump ubraną w niebieski płaszcz. Przypominała ją z dnia inauguracji prezydentury Donalda Trumpa. Ręką wskazywała niebo. Została wzniesiona w lipcu 2019 roku i choć wywoływała olbrzymie kontrowersje, to cieszyła się zainteresowaniem turystów i mieszkańców.

Co prawda część mieszkańców posąg nazywała "haniebnym" i mówiła, że bardziej przypominał Smerfetkę niż pierwszą damę.

d1y3p12

Melania Trump dorastała w Słowenii, która wtedy była częścią Jugosławii. W latach dziewięćdziesiątych była modelka przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Tam poznała Donalda Trumpa, z którym w styczniu 2005 roku wzięła ślub. Para ma syna Barrona Trumpa.

Zobacz też: Wybory 2020. Zaświadczenie o prawie do głosowania - PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1y3p12

Podziel się opinią

Share
d1y3p12
d1y3p12
Więcej tematów