Trwa ładowanie...
IAR

Słowacka prokuratura bada antymuzułmańskie wypowiedzi premiera

• Słowacki premier pod okiem prokuratury • Badane są wypowiedzi Roberta Fico dotyczące powstania na Słowacji wspólnoty muzułmańskiej • Zawiadomienie mówi o obrażaniu rasy i naródu, a także podżega do rasowej, narodowej i etnicznej nienawiści
Share
Premier Słowacji Robert Fico
Premier Słowacji Robert FicoŹródło: PAP/EPA
d46ur1x

Wypowiedzi słowackiego premiera znalazły się pod okiem prokuratury. Śledczy badają, czy słowa Roberta Fico dotyczące przeciwdziałania powstania na Słowacji wspólnoty muzułmańskiej są zgodne z prawem.

Powiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa trafiło do prokuratury generalnej w e-mailu, przesłanym przez nieznaną osobę.

List zawierał informację, że premier obraża rasę i naród, a także podżega do rasowej, narodowej i etnicznej nienawiści. Chodzi o ubiegłotygodniową konferencję premiera Roberta Fico, w czasie której zapowiedział, że jego rząd podejmie wszelkie działania, mające na celu uniemożliwienie powstania na Słowacji wspólnoty muzułmańskiej.

d46ur1x

Wypowiedź ta była reakcją na ataki terrorystyczne w Paryżu oraz sylwestrowe gwałty w Kolonii.

Za czyny zarzucane w doniesieniu zgodnie ze słowackim prawem grozi kara nawet do trzech lat więzienia.

Na razie prokuratura jedynie potwierdziła, że rozpoczęła postępowanie w tej sprawie. Odmawia jednak udzielenia bardziej szczegółowych informacji. Również sam zainteresowany na razie nie odniósł się do całej sytuacji.

d46ur1x

Podziel się opinią

Share
d46ur1x
d46ur1x
Więcej tematów