Trwa ładowanie...
23-09-2013 14:40

Śledztwo ws. usiłowania zabójstwa 7-miesięcznego niemowlęcia z Tarnowa

Tarnowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania pozbawienia życia 7-miesięcznego dziecka oraz spowodowania u niego obrażeń ciała - poinformowała prok. Elżbieta Potoczek-Bara z Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

Śledztwo ws. usiłowania zabójstwa 7-miesięcznego niemowlęcia z TarnowaŹródło: WP.PL, fot: Paweł Kozioł
dwnqztw
dwnqztw

Dziecko z ranami ciętymi szyi i nadgarstków znalazła w sobotę w tarnowskim mieszkaniu babcia, która przyszła w odwiedziny. Ojciec dziecka był w pracy, matki nie było. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala, gdzie pomocy udzielili mu lekarze.

Policja poszukuje 34-letniej matki, pod opieką której pozostawało dziecko. Trwają ustalenia, gdzie może ona przebywać.

Prokurator wszczynając śledztwo w sprawie usiłowania pozbawienia życia dziecka miał na uwadze umiejscowienie ran na szyi i nadgarstkach, a więc w miejscach, których uszkodzenie może spowodować poważne skutki, szczególnie dla niemowlęcia. O takim kierunku śledztwa zadecydowało także użycie ostrego narzędzia oraz fakt pozostawienia dziecka bez pomocy.

Jedna z przyjętych wersji śledztwa zakłada, że udział w obrażeniach mogła mieć matka dziecka, ale prokuratura bierze także pod uwagę inne wersje - dowiedziała się PAP w prokuraturze.

dwnqztw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwnqztw
Więcej tematów